27.09.2021 09:00 1 PM/UM Gdynia

Posłuchaj opowieści podróżników, już wkrótce Kolosy

fot. mat.pras.

Kolosy powracają w pełnej krasie – 23. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się w Gdynia Arenie już w najbliższy weekend – od 1 do 3 października.

Już w najbliższy weekend. 23. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów wystartują w piątek, 1 października i potrwają 3 dni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

To już 23. edycja tego niezwykle popularnego wydarzenia. Tegoroczne spotkanie jest chyba jednak najbardziej wyczekiwanym, ze wszystkich poprzednich edycji. Powód? Aż trzydzieści miesięcy upłynęło od ostatnich Kolosów, w których hala Gdynia Arena wypełniła się miłośnikami opowieści o wyprawach, przygodach, odkryciach i ludziach spotykanych pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. Ubiegłoroczną edycję imprezy widzowie mogli śledzić wyłącznie w formie transmisji online. Nic więc dziwnego, że wszyscy zainteresowani wprost nie mogą się doczekać na kolejne spotkanie - czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

Jak co roku w programie znajduje się mnóstwo spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich inspirujących i niesamowitych wojażach. W tym roku do Gdyni przyjadą m.in. Krzysztof Wielicki, Agnieszka Dziadek, Ryszard Gajewski, Maciej Pawlikowski, Michał Kochańczyk, Wojtek Dąbrowski, Kamila Kielar, Anna Jastrzębska, Szymon Kuczyński i wielu, wielu innych. Dzięki ich opowieściom przeniesiemy się w takie rejony świata jak Himalaje, Kurdystan, Botswana, Zimbabwe, RPA, Sudan, Alaska, kanadyjski Jukon, Wenezuela czy Andy.

fot. mat.pras.

Jak co roku wręczone zostaną również nagrody Kolosów w kilku różnych kategoriach. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyć będzie również wyjątkowa wystawa poświęcona kpt. Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz i Aleksandrowi Dobie, którzy niestety odeszli od nas w tym roku. Oboje byli nie tylko wybitnymi w skali światowej podróżnikami i laureatami Super Kolosów, ale także przez lata współtworzyli gdyńską imprezę i mieli ogromny wpływ na jej charakter.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24