24.09.2021 18:00 0 WH

‘50 kobiet’ Aleksandra Lewandowskiego i koncert zespołu Cztery Pory Miłowania

Fot. archiwum

W poniedziałek (27 września) w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się promocja książki „50 kobiet” Aleksandra Lewandowskiego. Wydarzenie uświetni występ zespołu Cztery Pory Miłowania.

Tomik wierszy Aleksandra Lewandowskiego poruszył mnie do głębi. Każdy z wierszy czytałam raz, jeszcze raz… i jeszcze, aby zrozumieć przekaz autora. Do tej pory postaci ze świata antycznego były dla mnie po prostu imionami, faktami, zdarzeniami. Ale to, co pokazał Aleksander otworzyło mi oczy – przecież kobiety z Jego utworów były postaciami z krwi i kości – mówi o książce „50 kobietach” Liliana Kruszyńska Piłat, mistrzyni świata.

Już w poniedziałek (27 września) mieszkańcy Wejherowa i nie tylko będą mieli okazję poznać bliżej poezję Aleksandra Lewandowskiego. Początek spotkania o godzinie 18:00 w siedzibie wejherowskiego muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

Wisienką na torcie będzie koncert lokalnego zespołu Cztery Pory Miłowania, który tworzy autorską muzykę do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacińskiej i Toma Borkowskiego. Więcej na temat zespołu można przeczytać tutaj.

Wydarzenie odbędzie się  ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Wstęp jest bezpłatny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...