22.09.2021 13:30 12 AB

Pracownicy urzędu przyjechali do pracy rowerami

Fot. Marek Trybański/TTM

Nie samochodem jak zazwyczaj, ale rowerem - pracownicy urzędu gminy Wejherowo w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu przyjechali do pracy na jednośladach.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

22 września kończy się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dzisiaj kierowcy po okazaniu dowodu rejestracyjnego w SKM i Polregio na terenie województwa pomorskiego, będą mogli nimi podróżować za darmo. Wszystko po to aby ograniczyć jazdę samochodem i zadbać o środowisko.

Dzień bez samochodu to czas kiedy urzędy namawiają do korzystania z rowerów, bądź komunikacji miejskiej. Do akcji dołączyły się polskie koleje i urząd województwa pomorskiego. W środę (22 września) każdy kierowca, który zdecyduje się jechać komunikacją miejską, pojedzie nią za darmo, okazując dowód rejestracyjny. Z kolei gmina Wejherowo propaguje jazdę rowerami. Wójt zapowiada postawienie wiaty rowerowej przed budynkiem urzędu, a także częstsze zachęcanie do poruszania się bez samochodu.

Codziennie do pracy rowerem dojeżdża kilku pracowników. Dzisiaj ponad 16 przyjechało rowerami z różnych części gminy. Spotkaliśmy się wspólnie na parkingu przed urzędem skarbowym i razem zjechaliśmy na dół — mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Rowery można było dzisiaj zauważyć na terenie całej gminy. Mieszkańcy łączyli się w grupach i chętnie wspólnie podróżowali na swoich jednośladach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...