16.09.2021 15:00 9 AB/PM

Filmy festiwalowe będzie można obejrzeć w Wejherowie

W najbliższy poniedziałek (20 września) rozpocznie się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przez pięć dni widzowie będą mogli obejrzeć najlepsze polskie filmy tego roku. Wybrane konkursowe ekranizacje będzie można zobaczyć także w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Od 2004 roku Wejherowskie Centrum Kultury współpracuje z festiwalem. Od tego czasu niezmiennie prezentowane są tu repliki wybranych, konkursowych filmów. W tym roku wybrano ich sześć: "Wszystkie nasze strachy", "Najmro. Kocha,kradnie,szanuje", "Moje wspaniałe życie", "Bo we mnie jest seks", "Lokatorka", "Żeby nie było śladów".

Filmy są z różnych rejonów uzależnione jest to głównie od tego na co zgadzają się producenci. To są takie smaczki, które nasi widzowie mogą zobaczyć. Wybieraliśmy te filmy na podstawie opisów i trailerów. Większość z filmów jest premierowych - mówi Sebastian Niewola, kierownik kina i działu organizacji wydarzeń Wejherowskiego Centrum Kultury.

Oprócz replik filmów konkursowych, filharmonia ma także niespodziankę dla dzieci. Zostaną przedstawione animacje w ramach projektu "Gdynia dzieciom". Seanse odbędą się 22 i 23 września od godziny 9:00. Pokazy są bezpłatne i można się na nie zapisywać w kasach Filharmonii Kaszubskiej.

Więcej informacji oraz godziny seansów na stronie Filharmonii Kaszubskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...