15.09.2021 10:30 4 WH/Powiat wejherowski

Powiat wejherowski i gmina Linia razem będą świętować dożynki

Fot. archiwum

W niedzielę (19 września) w Strzepczu zostaną zorganizowane powiatowo-gminne dożynki. W programie m.in. gotowanie z finalistką programu "Masterchef" Sylwią Garską-Chmarycz. Turniej sołectw, loteria fantowa czy koncert Markusa P.

Sierpień i wrzesień to czas świętowania rolników. Dożynki odbyły się już m.in. w gminie Szemud, Puck, Wejherowo czy Kosakowie. Teraz nadeszła pora na święto plonów powiatu wejherowskiego i gminy Linia, którzy wspólnie będą biesiadować.

Powiatowo-gminne dożynki w Strzepczu zaplanowane są na niedzielę (19 września). Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej dziękczynnej za plony w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Następnie odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego.

W programie znajdą się koncerty Gminnej Orkiestry Dętej z Linii, zespołu Pieśni i Tańca KaszëbskôRodzëzna oraz popularnej gwiazdy disco polo - Markusa P. Około godziny 16:00 uczestnicy będą mogli gotować razem z uczestniczką Masterchefa Sylwią Garską-Chmarycz.

Ponadto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, kącik zabaw dla dzieci, rękodzieło, stoiska gastronomiczne, foto budka – zachęca Ewa Wajs z wejherowskiego starostwa.

Cały program wydarzenia znajduje się na plakacie.

Fot. mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...