14.09.2021 11:00 0 WH/Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Szereg wydarzeń kulturalnych w wejherowskim muzeum

Źródło: UM Wejherowo

Wkrótce rozpoczną się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tej okazji w piątek i sobotę (17 – 18 września) nieodpłatnie chętni będą mogli zwiedzić wejherowskie muzeum i książnicę Gerarda Labudy.

W Wejherowie w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingów trwa wystawa pt. „Nasze Kaszuby” malarstwa Członków Stowarzyszenia Plastyków ZKP w Wejherowie, wystawa malarstwa KAMY Kuik pt. "Patrząc w oczy rybaka", prezentacja osiągnięć chóru „Cantores Veiherovienses”, prezentacja dokonań artystycznych Zespołu Wokalnego Art'n'Voices i Towarzystwa Śpiewaczego im. Jana Trepczyka z Wejherowa, wystawa „Muzyczne Instrumenty Kaszub”, kącik wybranych eksponatów z wystawy pt. „Bestiariusz kaszubski…”, wystawa fotograficzna pt. „Kaszubi z Jones Island”, wystawa planszowa o dziejach i kulturze Kaszubów oraz Galeria pisarzy kaszubskich.

Natomiast w Książnicy dostępna jest wystawa „Historia Kaszubów wg. prof. Gerarda Labudy”, wystawa pt. „Malarski pamiętnik” autorstwa Leona Bieszke i wystawa pt. "Testament prof. Gerarda Labudy. Wypełnienie woli".

Dostępne są też wystawy zewnętrzne, a wśród nich prezentacja fotosów - kalamburów filmowych z czasów pandemii z kina "Żeglarz" z Jastarni i wystawa prezentująca efekty projektu „Kaszubski Spichlerz Pamięci”.

Wszystko to można zobaczyć za darmo w piątek i sobotę (17-18 września) w ramach DOFE. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja promocyjna, która pokazuje projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. To największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24