17.08.2021 13:30 2 NW

Festyn Kaszubski za nami - było pysznie i muzycznie

Fot. Grzegorz Renusz

Tradycyjne, kaszubskie dania, dobra zabawa, muzyka i konkursy – w Rewie odbył się XXIV Festyn Kaszubski. Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnym przemarszem ulicami wsi, a zwieńczeniem wieczoru był występ Weroniki Korthals wraz z zespołem.

Mieszkańcy gminy Kosakowo oraz turyści spotkali się w Rewie podczas kaszubskiego festynu po raz dwudziesty czwarty. W niedzielę, 15 sierpnia na Szperku w Rewie nie zabrakło stoisk, na których serwowane były kaszubskie specjały takie jak chleb ze smalcem czy pulki ze śledziem.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu ulicami wsi i uroczystej mszy świętej. Następnie przyszedł czas na zabawę i występy artystów. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, zespół Kosakowianie, Dębogórskie Kwiatki, a zwieńczeniem wieczoru był występ Weroniki Korthals z zespołem.

Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz Fot. Grzegorz Renusz

Szperk w Rewie tego dnia przyciągnął sporo osób. Była to także okazja do zaszczepienia się. Wykwalifikowane osoby chętnych szczepiły jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

Znalazło się także miejsce dla różnego rodzaju konkursów. Odbyła się m.in. konkurencja o tytuł Króla Stolema w Rewie. Na podium stanęli:

– Karol Gębski - 9,80 m

– Maciej Gębski - 8,40 m

– Paweł Gębski - 7,55 m


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24