17.08.2021 09:53 0 NW/TTM

'Wszystkim tego brakowało' - muzycznie podczas Dni Gminy Kosakowo

Fot. UG Kosakowo

Muzyka, zabawa i nauka – tak Dni Gminy Kosakowo obchodzili mieszkańcy i turyści. Po rocznej przerwie na placu przy ul. Żeromskiego udało się ponownie spotkać w jubileuszowej i 15. już odsłonie wydarzenia.

Z okazji XV Dni Gminy Kosakowo podczas sobotniego (14 sierpnia) popołudnia nie zabrakło licznych atrakcji.

Wydaje mi się, że wszystkim brakowało tego typu imprez. W zeszłym roku nie odbyły się praktycznie żadne wydarzenia, ale na szczęście w tym roku się udało i mam nadzieję, że będą tu tłumy, bo cały repertuar jaki przygotowaliśmy jest naprawdę świetny - mówił przed rozpoczęciem imprezy wójt gminy Kosakowo Marcin Majek w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Dni gminy były okazją do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych przez młodych artystów, na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo. Publiczność rozgrzali zespół Reggaeside i Clodie. Gwiazdą wieczoru był zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Rok temu brakowało nam wszelakich spotkań z mieszkańcami. W tym roku czujemy nową energię, zaczynamy odżywać i mamy nadzieję, że tak już zostanie - powiedział Marcin Majek.

Fot. UG Kosakowo Fot. UG Kosakowo Fot. UG Kosakowo Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Impreza była także okazją do zaszczepienia się. Uczestników szczepił jednodawkową szczepionką personel z puckiego szpitala.

O możliwości zaszczepienia się informowaliśmy w naszych mediach społecznościowych i w lokalnej przychodni, stąd ludzie dowiedzieli się o naszej akcji. Widać, że wychodzenie do społeczności ze szczepionkami sprawia, że są o wiele bardziej dostępne i ludzie chętniej się szczepią - mówiła Marta Seweryn z Urzędu Gminy Kosakowo.

Dużym powodzeniem cieszył się również pokaz strażaków, podczas którego każdy mógł nauczyć się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy medycznej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24