13.08.2021 16:45 1 WH/TTM

Premiera kaszubskiej fantastyki połączona z muzyką w Luzinie

Fot. TTM

Już w niedzielę (15 sierpnia) światło dzienne ujrzy powieść z gatunku fantastyki Adama Hebla „Droga wòlnëch lëdzy". Wydarzenie uzupełni koncert, podczas którego wystąpi orkiestra Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie oraz lokalni muzycy.

Język kaszubski w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, a szczególnie w literaturze. Pod koniec lutego 2021 roku informowaliśmy o pierwszej powieści fantasy - „Pòd òkã Jastrë” autorstwa Dariusz Majkowskiego. Szczegóły tutaj.

Teraz przyszła kolej na Adama Hebla i „Droga wòlnëch lëdzy".

W tej książce fani fantastyki znajdą wszystko to, co lubią plus niesamowity, piękny świat kaszubskich wierzeń. To fantastyka głównie heroiczna. To opowieść o dążeniu do wolności, z jednej strony emancypacji niewolników, ale także do walki z własnymi ograniczeniami i przeszłością. Pojawiają się historie znane z kaszubskich przekazów, ale w zupełnie innej otoczce – mówi Adam Hebel w rozmowie z Telewizją TTM.

Oficjalna premiera książki odbędzie się w niedzielę (15 sierpnia) w luzińskim parku. Początek imprezy o godzinie 19:30, ale już od godziny 14:00 Fundacja DKMS będzie zapisywać chętnych do bazy dawców szpiku.

To gratka nie tylko dla fanów literatury, ale też muzyki. Na scenie wystąpi orkiestra GOK Luzino oraz Marcin Kryża (wokal, gitara) i Ewelina Kuc (wokal).

Przygotowujemy się z wyjątkową dozą zaangażowania. Staramy się wytoczyć jak najcięższe armaty kompozycji znanych kompozytorów muzyki filmowej i nie tylko. To będzie pełna rozpiętość – wyjaśnia Marcin Grzywacz, kapelmistrz luzińskiej orkiestry.

Zgromadzeni usłyszą także utwór węgierski czy niemiecki. Zaangażowano chór męski Harmonia z Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24