13.08.2021 10:30 5 NW/TTM

Muzyczny projekt połączył miasto i chórzystów

Fot. TTM

Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale w Pucku kręcił teledysk do piosenki, której tekst napisał Łukasz Tartas, a muzykę Weronika Korthals. Projekt rozrósł się do tak dużych rozmiarów, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich, którzy się do niego włączyli. Wszystko zaczęło się od licytacji dla WOŚP.

Inicjatywa powstania piosenki i teledysku wzięła się z licytacji, którą jeden z moich chórzystów zauważył na stronie miasta Puck. Zrobiliśmy zbiórkę wśród chórzystów i postanowiliśmy się do niej przyłączyć - mówi Aleksandra Janus, dyrygent Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerata Musicale.

Projekt rozrósł się na tyle, że powstała nowa piosenka, której tekst napisał Łukasz Tartas, a muzykę Weronika Korthals. Na tym miało się zakończyć, ale dzięki dużemu zaangażowaniu zrodził się także pomysł nagrania teledysku.

Z Weroniką wymyśliłyśmy voucher na wspólne nagranie utworu i byłyśmy pewne, że licytacja odbędzie się pomiędzy poszczególnymi, pojedynczymi osobami, a niespodziewanie pojawił się chór Camerata. Powstał piękny utwór, który zarażać ma dobrem i pozytywną energią - powiedziała w rozmowie z [Twoją Telewizją Morską] burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Ekipa filmowa pod wodzą Mariusza Jeki rozpoczęła już nagrania do utworu, a efekty pracy usłyszeć i zobaczyć będzie można jesienią podczas premiery utworu. Sceny do teledysku mają być nagrywane także w Wejherowskim Centrum Kultury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24