12.08.2021 14:00 0 NW

Moc wakacyjnych atrakcji w Dębkach i Białogórze

Fot. TTM

Urlop nad morzem to nie tylko leżenie na plaży, opalanie i kąpiele w morzu. Wakacyjny odpoczynek można połączyć z ciekawymi aktywnościami i np. sprawdzić swoje umiejętności plastyczne. Okazją do tego były warsztaty organizowane w Dębkach i Białogórze.

Krokowskie Centrum Kultury przygotowało na ten sezon wakacyjny sporo atrakcji dla tych, którzy prócz odpoczynku i wylegiwania na plaży chcieliby spróbować czegoś nowego.

Uzyskaliśmy ponownie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu EtnoPolska 2021 na realizację cyklu warsztatów artystycznych i tym podobnych inicjatyw - mówi Krzysztof Obszyński, dyrektor Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej.

W ramach zorganizowanych zajęć m.in. odbył się plener rzeźbiarski w Dębkach, zwiedzanie klasztoru wraz ze skarbcem w Żarnowcu, warsztaty zielarskie czy prezentacja kaszubskich artystów.

Fot. TTM

Chętni mieli także okazję do zabawy w glinie. Podczas specjalnych warsztatów w Dębkach wykonywano pamiątki związane z tą nadmorską miejscowością.

Na warsztatach uczestnicy uczyli się lepić z gliny różne pamiątki z Dębek.

Z zajęć zadowoleni byli zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy.

W wakacje lubimy zajmować się różnymi fajnymi rzeczami. Dzieci bardzo lubią spędzać czas na plaży, bawiąc się w wodzie, ale to nie wszystko i czasami fajnie zrobić coś nowego, innego - komentowała Justyna, uczestniczka warsztatów z Błonia.

Glina jest bardzo fajnym materiałem do pracy. Można puścić wodze fantazji i stworzyć piękne rzeczy – mówiła Grażyna, mieszkanka Radziejowa.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Ze względu na duże zainteresowanie i obostrzenia związane z pandemią, w wakacyjnych zajęciach nie mógł uczestniczyć każdy chętny. Dyrektor KCK w Krokowej zachęca jednak, by śledzić kalendarz wydarzeń w przyszłym roku. Niewykluczone, że wówczas nie będą obowiązywały już tak rygorystyczne limity uczestników.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24