11.08.2021 11:00 8 NW/WCK

'Potańcówka Miejska', czyli tańce, zabawa, moda i powrót do przeszłości

Fot. archiwum

Okres międzywojnia to czas awangardy, wielu przemian i pojawiania się masowo kultury. Jej symbolami były m.in. muzyka rozrywkowa i kino. Klimat ten będzie można poczuć w najbliższą niedzielę (15 sierpnia) na wejherowskim rynku, gdzie ponownie będzie można przenieść się w czasie podczas „Potańcówki Miejskiej.

Jeśli przeglądając fotografie przodków zastanawialiście się jak dawniej wyglądało ich życie i jak spędzali czas wolny – jest szansa, by się o tym przekonać „na własnej skórze”. Wystarczy w niedzielę (15 sierpnia) pojawić się na wejherowskim rynku i wziąć udział w „Potańcówce Miejskiej”, która na stałe wpisała się już do kalendarza imprez w mieście.

Wydarzenie przeniesie uczestników w czasie, do okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Międzywojnie to szalenie barwny i dynamiczny okres, czas wielu przemian, dokonujących się na przestrzeni zaledwie nieco ponad dwóch dekad. Nie sposób jednak zapomnieć o jednym z aspektów najbarwniej odzwierciedlających życie codzienne kobiet – modzie. Czas ten to nie tylko historia zmieniających się rękawów, spódnic i kapeluszy, ale i niesamowita opowieść o kobiecych sposobach na odnalezienie się we wciąż zmieniającej oblicze rzeczywistości – czytamy na stronie Wejherowskiego Centrum Kultury.

Informacje te powinny pomóc w przygotowaniu paniom stylizacji na ten dzień. A co z modą męską? Poszukując inspiracji sięgnąć można nie tylko do malarskich dzieł sztuki tamtych czasów, ale także licznych fotografii, filmów z udziałem Eugeniusza Bodo czy modowych reliktów z szaf naszych dziadków i pradziadków.

Panowie! Gdyby wasz strój okazał się niewystarczający, by skraść niewieście serca - zawsze pozostaje możliwość ofiarowania wybrance bukietu kwiatów! Nasi niestrudzeni uczestnicy, prowadzonego w Wejherowskim Centrum Kultury kursu florystycznego, pod okiem wspaniałej Elżbiety Marmułowskiej przygotują cudowne kwiatowe kompozycje - dodają otuchy organizatorzy potańcówki.

fot. K. Szkurłatowski

Na najmłodszych czekać będą prawdziwe słodkości, a i starsi znajdą coś smacznego dla siebie.

Organizatorzy zaplanowali dwa koncerty – do tańca porwie uczestników CzessBand i Radunia River Jazz Band. Retro kino udowodni, że komedie romantyczne, które teraz oferują stacje telewizyjne, przy kinie z dawnych lat bledną.

Oprócz rozrywki dowiedzieć będzie się można nieco więcej o okresie międzywojnia. Wiele informacji czekać będzie w sali historycznej w ratuszu i na wystawie ambrotypii Radosława Brzozowskiego.

A jeśli obawiacie się, że taniec to nie jest wasza mocna strona, warto wziąć udział w krótkiej lekcji poprzedzającej występ pierwszego zespołu.

Program dnia:

15:00 – rozpoczęcie wydarzenia

16:00 – nauka tańców swingowych na Placu Jakuba Wejhera

17:00 – koncert zespołu Radunia River Jazz Band

19:00 – występ gwiazdy wieczoru CzessBand

Źródło:WCK


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24