10.08.2021 10:00 2 WH/GOK w Luzinie

Utwory damy polskiej piosenki wybrzmiały w Luzinie

Fot. GOK w Luzinie

Nowy zespół Eve Quartet w niedzielę (8 sierpnia) zaprezentował utwory legendy polskiej muzyki – Ewy Demarczyk. Koncert odbył się w ramach cyklu „Muzyczne Niedziele przy Sosnach” w luzińskim parku.

Skrzypek Hercowicz, Karuzela z Madonnami czy Grande Valse Brillant – to utwory, które musiały zostać zagrane podczas niedzielnego wydarzenia w Luzinie.

Wokalistka, Ewelina Kuc, od niedawna związana z naszą gminą oczarowywała publiczność zarówno interpretacjami piosenek jak i ciekawymi opowieściami na temat historii powstania konkretnych utworów – mówi Mikołaj Dudkiewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

Mikołaj Dudkiewicz (gitara) i Artur Paluszyński (pianino) byli odpowiedzialny za oprawę muzyczną wydarzenia.

Starali się oni na swój sposób pokazać na dwóch instrumentach partie oryginalnie powierzone oryginalnie wieloosobowym zespołom. Dbali przez cały koncert o współpracę z wokalistką, która mogła dzięki temu swobodnie interpretować piosenki Demarczyk i wydobywać z nich tą głębię, którą zawarli w niej autorzy zarówno tekstu, jak i muzyki – dodaje Dudkiewicz.

Fot. GOK w Luzinie Fot. GOK w Luzinie Fot. GOK w Luzinie

Publiczność entuzjastycznie przyjęła twórczość Eve Quartet. Zespół zagrał bis, a całość zakończyła się owacją na stojąco.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24