21.07.2021 15:00 14 WH

Moc muzycznych atrakcji z okazji Dni Gminy Gniewino

Fot. archiwum

Przed nami Dni Gminy Gniewino 2021. W sobotę (24 lipca) na scenie wystąpią m.in. zespół Pogwizdani oraz Piękni i Młodzi. Zaś w niedzielę (25 lipca) wyruszy pielgrzymka wodno-piesza z Nadola do Żarnowca.

Co roku, z okazji Dni Gminy Gniewino, organizowana jest impreza wypełniona koncertami i zabawą dla najmłodszych oraz dorosłych.

Wydarzenie startuje w sobotę (24 lipca) o godzinie 12:00 przemarszem orkiestr dętych. Tuż po tym zaplanowano XIV Kaszubski Przegląd Orkiestr Dętych, podczas którego wystąpią regionalne zespoły folklorystyczne. Odbędzie się także konkurs sołectw znad Jeziora Żarnowieckiego.

Wieczorem na uczestników imprezy będą czekać koncerty. O godzinie 17:00 wystąpi popularny zespół disco polo Piękni i Młodzi. Następnie na scenie pojawią się Pogwizdani, czyli mieszanka folku i imprezowych hitów. O godzinie 22:00 nastąpi finał w postaci pokazu laserów.

Ponadto będzie też okazja do pomagania. Podczas imprezy odbędzie się „Dzień dawcy szpiku”. W sobotę w godzinach 12:00-20:00 chętni będą mogli zapisać się jako potencjalni dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych.

W niedzielę (25 lipca) pielgrzymi, zarówno drogą wodną i pieszą, powędrują z Nadola do Żarnowca.

Źródło: mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...