16.07.2021 11:00 1 AB

Kolejny koncert w ramach Cysterskiego Lata przed nami

Fot. TTM

Po zeszłotygodniowym występie Andrzeja Chorosińkiego i Michała Chorosińskiego czas na kolejny koncert. Tym razem w niedzielę (18 lipca) zagrają Julia Maszkowska i organista z Włoch- Diego Cannizzaro.

W ostatnią niedzielę (11 lipca) rozpoczęła się XVI edycja koncertów organowych w Żarnowcu - XVI Cysterskie Lato. Festiwal potrwa do 22 sierpnia. Co tydzień, w niedzielę o 20:30 zainteresowani mogą zbierać się w Kościele Zwiastowania Pana, aby posłuchać muzyki największych kompozytorów. W zeszłym tygodniu odbył się koncert organisty i recytatora. W tę niedzielę w świątyni wybrzmią gitara i organy.

Na gitarze zagra Julia Maszkowska, która naukę gry na instrumencie zaczęła w wieku 8 lat. Zaproszony organista z Włoch Diego Cannizzaro to światowej sławy nauczyciel włoskiej muzyki, który zapraszany był m.in. do konserwatorium w Petersburgu. Podczas koncertów wybrzmią kompozycje takich twórców jak: Filippo Capocci, Cesar Franck, Roland Dyens, M. Castelnuovo-Tedesco i Sergio Assad.

Po zapowiedzianym koncercie odbędą się jeszcze 4 wydarzenia. 25 lipca standardowo o 20:30 wystąpią: Roman Perucki, Maria Perucka i Łukasz Perucki. Relację na żywo z koncertów będzie można oglądać tutaj.

mat.pras


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24