14.07.2021 11:00 1 WH

Ich Troje ćwierćwiecze świętowało wielkim show w Sopocie - relacja z koncertu

Fot. WH

Zespół Ich Troje jest na scenie od ponad 25 lat. Z tej okazji zagrali jubileuszowy koncert w Sopocie. Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Anna Świątczak dali niezapomniane show, które zostanie uwiecznione na filmie koncertowym.

Ćwierć wieku tworzenia muzyki. Niezapominane przeboje, które śpiewała cała Polska do dzisiaj są grane w radiu. Charakterystyczny image grupy. To wszystkie części składowe Ich Troje. Kapela trwale wpisała się w polską popkulturę, a swego czasu frontman Michał Wiśniewski był topową gwiazdą. Jedno jest pewne – czerwone włosy to element, który wszystkim na zawsze będzie kojarzył się z nim.

Ponad 25 lat grania i tworzenia muzyki to ważna rocznica, dlatego trio postanowiło zagrać koncert w sopockiej Operze Leśnej w sobotę (10 lipca). Wydarzenie wyjątkowe, bo zostało zarejestrowane przez kamery. Planowane jest wydane filmu koncertowego z Sopotu.

Fani grupy nie zawiedli. Większość miejsc było zajętych. Pojawili się wielbiciele, którzy Ich Troje słuchają od 1996 roku, jak i młodsza publika. Dla nich muzyka zespołu to jedno ze wspomnień dzieciństwa czy młodości. Część osób przyjechała z najdalszych zakątków Polski do Sopotu, aby świętować jubileusz z zespołem.

Mieliśmy być rok temu, ale odwołali koncert z powodu pandemii. Dzisiaj przypadkiem się okazało, że jest koncert. Nie żałujemy. To jest pierwszy koncert mojej małej córki. Jak byłam w jej wieku to słuchałam Ich Troje – mówiła Paula z Gdyni.

Od zerówki słucham Ich Troje. Nie mogłam się doczekać występu – mówiła Gracjana z Gdyni.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, bo nasz przyjaciel będzie występował i będzie śpiewał. Mamy dreszczyk emocji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy tutaj być – mówiła Honorata z Pruszcza Gdańskiego.

Kocham Ich Troje. Jestem wielkim fanem, byłem i będę. Słucham ich od 1996 roku. Kocham ich za prawdziwość, bo te wszystkie gwiazdeczki z dzisiejszych czasów grają pod publikę, a Ich Troje jest takie samo od wielu lat – mówił Michał z Kętrzyna.

Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał od zespołu upominek – plastikowe wiaderko ze zdjęciem grupy, które zostało wykorzystane jako bębenek przy utworze „Wypijmy za to”.

Koncert otworzył jeden z największych hitów – utwór „Powiedz”. Michał Wiśniewski, Anna Świątczak i Jacek Łągwa wyszli na scenę w długich płaszczach oraz z pochodnią w ręku jak w Opolu w 2002 roku. Tłum oszalał z radości. Fani wstali z krzeseł, aby razem z grupą śpiewać wersy przeboju.

Sam występ jest niesamowity i otoczka wokół niego. Michał był zawsze barwną osobą, więc myślę, że dla niego to normalne. Fajnie, że powrócił do normy, oby grał jak najdłużej – mówiła podczas koncertu Marlena z Łomży.

Fot. WH

Podczas występu chronologicznie zaprezentowano piosenki Ich Troje. Słuchacze przeżyli trzygodzinną sentymentalną podróż w czasie. Ponadto zaprezentowano nowy kawałek grupy, który niebawem zostanie opublikowany.

Fot. WH

To było wielkie show! Na scenie pojawili się tancerze, nie zabrakło efektów specjalnych i gry świateł. Trio ciągle zmieniało stroje. A fani z publiczności wspólnie tańczyli i śpiewali.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24