03.06.2021 11:00 2 WH/UG w Wejherowie

Pomysł na weekend: Przystań kajakowa w Orlu

Źródło: UG w Wejherowie

Pomost kajakowy, miejsce na ognisko i grilla czy plaża - to znajdą turyści i mieszkańcy nad przystanią kajakową w Orlu. Urząd gminy Wejherowo zaprasza do spędzania wolnego czasu w strefie rekreacyjnej.

Lato zbliża się wielkimi krokami. A to oznacza m.in. wycieczki, ogniska czy wspólne biesiady z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Na Nordzie jest wiele miejsc, gdzie możemy się zrelaksować bez żadnych opłat. Jednym z nich jest przystań kajakowa w Orlu, która położona jest obok starej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Miejsce ma służyć mieszkańcom i nie tylko mieszkańcom. Strefa jest częściowo zagospodarowana, znajduje się tam pomost kajakowy, miejsce na ognisko, plaża i wiata grillowa. Wszystkie atrakcje powstały do użytku publicznego - informują urzędnicy z gminy Wejherowo.

Aby skorzystać ze strefy nie potrzeba zezwolenia. Należy jednak zgłosić chęć rozpalenia grilla czy ogniska. Można to zrobić pod numerem telefonu: 660 473 306.

Prosimy o zachowanie czystości, posprzątanie po sobie, aby to miejsce mogło służyć każdemu. Udogodnieniem jest kontener na odpady stojący przy dawnej remizie, do którego można wrzucić śmieci pozostałe po „biesiadzie” - dodają urzędnicy.

Korzystanie z przystani kajakowej jest bezpłatne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24