25.05.2021 15:49 7 NW/gdynia.pl

Open'er Park zastąpi Open'er Festival - w Gdyni pojawi się wielu znanych artystów

Fot. Nadmorski24.pl

Impreza muzyczna, która w tym roku ma zastąpić Open’er Festival rozpocznie się 15 lipca. Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Organek czy The Dumplings to tylko niektórzy z muzyków którzy wystąpią w gdyńskim parku na Kolibkach.

Na spotkanie na lotnisku podczas Open’era jest jeszcze za wcześnie, ale organizatorzy nie wyobrażają sobie nie spotkać się w tym roku z fanami muzyki. Stąd powstał pomysł na organizację Open’er Park. Impreza potrwa od 15 lipca do 22 sierpnia, a na te kilka tygodni Park Kolibki w Gdyni zamieni się w przestrzeń dedykowaną muzyce, teatrowi czy sztuce wizualnej.

Monika Brodka

Wystąpi w Gdyni w czwartek 15 lipca.

Artystka w 2004 roku wydała debiutancki album studyjny pt. „Album”, który zyskał status złotej płyty w Polsce, sprzedając się w nakładzie 35 tys. Egzemplarzy. Na swoim koncie Monika Brodka ma cztery albumy studyjne i sześć Fryderyków. 28 maja ma się pojawić kolejna płyta pt. „Brut”.

Piosenkarka znana jest z takich utworów jak „Znam Cię na pamięć”, „Miał być ślub…” czy „Granda”.

Daria Zawiałow

Na scenie wystąpi 22 lipca.

W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!” i zdobyła dwa Fryderyki w kategoriach Album Roku Alternatywa i Fonograficzny Debiut Roku. Dwa lata temu powstała kolejna płyta zatytułowana „Helsinki”, która tak jak poprzednia zyskała status Platynowej Płyty.

Artystka singlami : „Kaonashi", „Żółta taksówka" i „Za krótki sen" z Dawidem Podsiadło zapowiada swój trzeci album studyjny „Wojny i noce".

Dawid Podsiadło

Podczas Open’er Park muzyk wystąpi aż trzy razy: 23, 24 i 25 lipca.

W 2012 roku zwyciężył w finale drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor. Rok później wydał debiutancki album „Comfort and Happiness”, który dotarł na 1. miejsce polskiej listy sprzedaży i rozszedł się w nakładzie 150 tys. Egzemplarzy, dzięki czemu zdobył status diamentowej płyty i został najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2013 roku.

W 2015 wydał kolejny album „ Annoyance and Disappointment, który także zdobył tytuł diamentowej. W 2018 roku Podsiadło wydał trzeci album pt. „Małomiasteczkowy”. Łącznie artysta sprzedał ponad 450 tys. Płyt w Polsce. Był nominowany do Fryderyków aż 18 razy, z czego 12-krotnie zdobył wyróżnienie.

Artur Rojek

Jak czytamy na gdynia.pl, jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej ostatnich 25 lat. Bez względu na to czy mówimy o jego działalności zespołowej (Mysovitz, Lenny Valentino) czy wydaniach solowych, znany jest z ciągle eksploracji nowych artystycznych rejonów.

Chociaż wydana w 2014 roku  płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń" była ogromnym sukcesem, fani Rojka musieli czekać na nowy album aż sześć lat. Finał wyczekiwania nadszedł wraz z wydaniem „Kundla".

To płyta o prostych rzeczach, od których uciekamy w pędzie naszego życia, w pogoni za czymś, czego nigdy nie osiągamy (...) – mówi o albumie Rojek.

Artysta wystąpi na Open'er Park 30 lipca.

Ørganek

Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Tomasza Organka i do dziś wydał dwa albumy – „Głupi” z 2014 roku i „Czarna Madonna” z 2016 roku. Mimo pandemii w 2020 roku grupa wydała dwa single promujące nowy album: „Pogo” i „Walcz”. Drugi z nich stał się częścią kampanii wspierającej osoby w kryzysie psychicznym. Z muzykiem spotkamy się w Gdyni 31 lipca.

Molesta Ewenement

Molesta Ewenement to prekursorzy ulicznego rapu.

Zespół zadebiutował w 1998 roku pod nazwą Molesta płytą „Skandal”, a w kolejnych latach w zmieniającym się składzie, wydał jeszcze cztery albumy: „Ewenement” (1999), „Taka płyta…” (2000), „Nigdy nie mów nigdy” (2006 jako Molesta Ewenement) oraz „Molesta i kumple” (2008).

Artyści wystąpią podczas Open’er Park 1 sierpnia.

Bilety na wydarzenia w ramach imprezy będą dostępne na stronie www.opener.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24