12.05.2021 12:30 4 WH

Mieszkanka Wejherowa debiutuje z książką ‘Raj na próbę’

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

„W tym świecie nic nie jest normalne. Czuć go zgnilizną i fałszem” - czytamy w opisie pierwszej książki Arlety Gruby „Raj na próbę”. Mieszkanka Wejherowa debiutuje na rynku wydawniczym z powieścią literatury obyczajowej i romansu.

„Raj na próbę” Arlety Gruby to perypetie Łucji, która jest negatywnie nastawiona do ludzi i przesiąknięta pesymizmem.

Codziennie utwierdza się w przekonaniu, że nie pasuje do czasów, w których przyszło jej żyć. Na domiar złego rozpada się jej wieloletni związek z ukochanym mężczyzną, a dręczące ją co noc koszmary przybierają na sile – czytamy w opisie książki.

To wszystko zmienia się, kiedy Łucja ulega śmiertelnemu wypadkowi. Dziewczyna twierdzi, że trafiła do raju. Tam odnajduje upragniony spokój i nabiera zaufania do innych osób – do czasu.

Łucja podczas spaceru błądzi i nachodzą ją niepokojące myśli. Potem poznaje tajemniczego mężczyznę , który utwierdza ją w przekonaniu, że to rajskie miejsce wcale nie jest wytworem boskich mocy.

Czy uda jej się wrócić do świata, który zostawiła za sobą, by raz na zawsze rozprawić się ze swoimi lękami? Odpowiedzi na te pytania poznają czytelnicy w trakcie lektury „Raju na próbę”.

Fot. mat. pras.

Wejherowianka to laureatka X Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew weny” w 2015 roku, który organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Ponadto uczęszczała do Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.

Więcej informacji na temat książki można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24