18.02.2021 17:00 0 WH/ mat. pras.

Gdynia: Experyment będzie świętować Dzień Nauki Polskiej

Fot. archiwum

Już w najbliższy weekend (19 – 21 lutego) w całym kraju celebrowany będzie Dzień Nauki Polskiej. Do zabawy dołącza Centrum Nauki Experyment w Gdyni, który proponuje efektowne pokazy naukowe, wywiady z badaczami, wystawy oraz wydarzenia online.

Dzień Nauki Polskiej przypada na 19 lutego, czyli na dzień urodzin Mikołaja Kopernika – jednego z najwybitniejszych polskich naukowców. To idealna okazja, aby popularyzować dokonania ludzi nauki z Polski.

W najbliższy weekend (19 – 21 lutego) polskie instytucje popularyzujące naukę proponują wyjątkowe wydarzenia. Centrum Nauki Experyment w Gdyni oferuje masę atrakcji.

Przez cały weekend, od piątku do niedzieli o 12:00 i 15:00 zapraszamy na pokazy naukowe na scenie Experymentu, inspirowane osiągnięciami naukowymi Ignacego Mościckiego. Większość z nas kojarzy Mościckiego jako Prezydenta RP, ale nie wszyscy wiedzą, że był również wybitnym chemikiem – mówi Justyna Sudakowska, specjalistka ds. PR i Marketingu w Centrum Nauki Experyment.

Ponadto na facebookowym profilu placówki pojawią się sylwetki wybitnych polskich naukowców - prof. Wojciecha Świętosławskiego, dr hab. Doroty Burska z Uniwersytetu Gdańskiego i mgr inż. Joanny Słabońskiej z Politechniki Gdańskiej. Zostaną opublikowane filmy i wywiady, dzięki którym fani nauki poznają tajniki chemii.

W piątek (19 lutego) Centrum Experyment zaingeruje swój udział w ogólnopolskim projekcie „SPINaj naukę”.

Przez kolejne dwa lata dwanaście partnerów z całej Polski – centrów nauki, muzeów i organizacji edukacyjnych, będzie promowało osiągnięcia polskich naukowców. Wydarzenia organizowane przez Experyment z okazji Dnia Nauki Polskiej to tylko zapowiedź licznych atrakcji, które będą czekać na mieszkańców Gdyni i nie tylko – informuje Justyna Sudakowska.

Źródło: mat. pras.

Więcej informacji na temat obchodów Dnia Nauki Polskiej w Centrum Experyment można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24