12.02.2021 16:30 0 NW/gdynia.pl

Absolwent gdyńskiej filmówki rozwija skrzydła

Źródło:gdynia.pl

Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej wyreżyserował teledysk do utworu „Wszystko będzie dobrze” znanego muzyka Krzysztofa Zalewskiego. Jest to kolejna, głośna współpraca na koncie gdynianina Miłosza Sakowskiego.

Miłosz Sakowski pochwalić może się już m.in. nagradzaną etiudą „Dzień babci”, spotami reklamowymi banków, teledyskiem dla Allegro czy zwiastunem serialowego hitu Netflixa. Teraz, do jego dorobku doszedł teledysk popularnego wokalisty Krzysztofa Zalewskiego.

Krzysztofowi zależało na kameralnym teledysku, w którym porywy serca symbolizowane będą obrazami kataklizmów. Dla mnie nowym kataklizmem jest alienacja, jakiej doświadczamy obecnie, kiedy z ludźmi komunikujemy się głównie przez ekrany. Po naszych rozmowach na ten temat napisałem scenariusz, który spodobał się Krzyśkowi i tak zaczęliśmy pracę nad teledyskiem– opowiada o współpracy Miłosz Sakowski. – Mieliśmy poczucie, że robimy coś, co na zawsze będzie już zapisem tego dziwnego, specyficznego czasu, jakiego doświadczamy obecnie. Obyśmy niedługo wspominali go już tylko na ekranie.

Teledysk to wideo do najnowszego singla wokalisty „Wszystko będzie dobrze”, promującego album „Zabawa”.

Sakowski popularność zyskał krótkometrażowym „Dniem babci” z 2015 roku. Trzydziestominutowa opowieść o samotnej, starszej kobiecie, która demaskuje młodego złodzieja nadała jego karierze tempa.

W obsadzie znaleźli się m.in. Anna Dymna i Łukasz Simlat. Film zaprezentowano na kilkudziesięciu polskich i zagranicznych festiwalach, zdobywając nagrody m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Warszawskim Festiwalu Filmowym i festiwalu Dwa Brzegi. Produkcja otarła się również o nominację do Oscara.

Miłośnicy seriali mogą kojarzyć go z nietypowej reklamy ostatniego sezonu „Orange is the new black”, do której Sakowski zaangażował Beatę Kozidrak. Ta odziana była w charakterystyczny, pomarańczowy strój więźniarek.

Sporą popularnością cieszył się także wyreżyserowany przez absolwenta gdyńskiej filmówki fabularyzowany teledysk do coveru przeboju „Aleja Gwiazd” w wykonaniu Anny Karwan i Matheo. Produkcja z 2016 roku była częścią przygotowanego przez Allegro cyklu „Legendy Polskie”, w sieci obejrzało ją ponad 10 milionów widzów - czytamy na gdynia.pl.

Młody filmowiec przygotowuje się do kolejnego wyzwania – pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego.

Pracuję jako reżyser reklam, chętnie angażuję się też w spoty społeczne. Wraz ze współscenarzystą Marcinem Kubawskim udało nam się sprzedać dwa projekty serialowe - jeden stacji premium, drugi - platformie streamingowej. Obecnie piszemy scenariusz filmu fabularnego, który będzie moim pełnometrażowym debiutem. Będzie to horror społeczny – zapowiada Sakowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24