12.02.2021 06:46 0 art. spons. Artykuł sponsorowany

Banino Eldoradem Pomorza, czyli gdzie warto inwestować?

art. spons.

Banino. To urokliwa, pomorska miejscowość, której korzenie sięgają średniowiecza. Obecnie jednak jest to dynamicznie rozwijająca się nowoczesna miejscowość, zawdzięczająca swój rozwój idealnej lokalizacji: w pobliżu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie, Obwodnicy Trójmiasta oraz planowanej trasie Obwodnicy Metropolitalnej. Z Banina tak samo blisko jest do wszystkich trójmiejskich miast – około 20 kilometrów do Gdyni, Sopotu i Gdańska, ale również do stolicy Kaszub Kartuz, które jest miastem powiatowym.

Dogodna lokalizacja sprawia, że miejscowość ta rozwija się jak nigdy dotąd w historii – staje się popularnym miejscem do zamieszkania i przeprowadzek z Trójmiasta. Tutaj mieszkańcy znajdują sprzyjającą przestrzeń do wypoczynku i rozwoju, łatwy dostęp do szkoły, przedszkola czy opieki zdrowotnej. Tym samym szybko rosnąca liczba mieszkańców stwarza popyt na wszelkiego rodzaju usługi i publiczne i prywatne. Rozwija się dynamicznie handel - rosnącej liczbie mieszkańców należy dostarczyć produkty, nie tylko niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Mieszkańcy Banina to przede wszystkim młodzi ludzie, aktywni zawodowo i społecznie, ambitni, będący na początku lub w rozkwicie swoich karier zawodowych i społecznych. Popyt na handel i usługi będzie stabilnie rósł przez przynajmniej ćwierć wieku.

art. spons.

W Baninie ceny nieruchomości, w tym nieruchomości pod inwestycje, rosną szybciej niż średnia dla okolicy. Jak jednak podkreślają branżowi eksperci, są to ceny ciągle jeszcze niższe niż np. w samym Trójmieście. Działki w najlepszych lokalizacjach sprzedają się "od ręki" i zostały już tylko pojedyncze a wśród nich jedyna i niepowtarzalna działka o powierzchni ponad 3 000 mkw w samym centrum Banina, w pobliżu szkoły, z dogodnym dojazdem i z pozwoleniem na budowę. W planie zagospodarowania przestrzennego jest to miejsce do prowadzenia działalności usługowo handlowej.

art. spons.

Podsumowując, realia na Pomorzu zmieniają się na korzyść mniejszych, satelickich miejscowości Trójmiasta, które stają się nowoczesnymi ośrodkami nie tylko życia społecznego, wypoczynku ale i miejscami, gdzie z powodzeniem rozwija się przedsiębiorczość. Wydaje się, że to trwały trend, dlatego wybierając miejsce do zamieszkania czy reż prowadzenia biznesu, warto wziąć pod uwagę takie miejscowości jak np. Banino.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24