23.12.2020 18:30 3 NW

Koncert Świąteczno-Noworoczny w internecie i telewizji

Fot. Monika Wejer/TTM

W niedzielę (20 grudnia) w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się nagrania koncertu świąteczno-noworocznego. Wydarzenie artystyczne będzie można obejrzeć za pośrednictwem internetu i na antenie Twojej Telewizji Morskiej 3 stycznia 2021 roku.

Okres około świąteczny to czas wspólnego kolędowania i wielu ciekawych wydarzeń. Ze względów bezpieczeństwa większość wydarzeń przeniesiono do internetu. Świąteczne piosenki, polskie i kaszubskie kolędy oraz noworoczne przeboje muzyki operowej i musicalowej – wszystkie te gatunki muzyczne usłyszeć będzie można w nagranym koncercie online.

Staramy się dotrzeć do publiczności w taki sposób, w jaki jest to najbardziej możliwe. To jest ciężka sytuacja dla nas, bo bardzo brakuje nam ludzi, publiczności. Mimo wszystko mamy nadzieję, że przed telewizorami czy laptopami ludzie usiądą i spędzą miło czas z artystami – mówi Marek Gerwatowski, dyrektor artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych.

Fot. Monika Wejer/TTM

Koncert stanowić będzie odpowiedź na trudne czasy. Utwory zagrają i zaśpiewają artyści specjalizujący się w różnych stylach muzycznych.

Granie bez publiczności nie jest takim samym graniem, jak z publiką. Nie ma tej energii, przepływu emocji, które czerpiemy od publiczności. Dużo my, wykonawcy musimy sobie wyobrażać, ale świadomość tego, że potem ktoś będzie ten koncert oglądać, to daje iskierkę nadziei i pokrzepia w tym trudnym czasie – komentuje Anna Rocławska-Musiałczyk, która podczas wydarzenia zagra na fortepianie.

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w wielu różnych koncertach i spotkaniach świąteczno-noworocznych. Niestety, ten rok jest inny, dlatego proponujemy wszystkim wersję online. Koncert będzie można śledzić na facebooku powiatu wejherowskiego i Rumskie Spotkania Muzyczne oraz w naszych lokalnych mediach - dodaje Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Koncert obejrzeć będzie można także na antenie Twojej Telewizji Morskiej. Transmisja odbędzie się 3 stycznia (niedziela) 2021 roku o godz. 18:00.

Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24