31.07.2020 14:05 1 raz

Damy i rycerze przybędą do Świecina

Archiwum TTM

Nie zabraknie strojów z epoki, muzyki dawnej, armatnich wystrzałów. W sobotę (1 sierpnia) o godzinie 13:00 mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję przenieść się w czasy średniowiecza. A to sprawą spotkań z historią na polach świecińskich.

W tym roku przypada 558-lecie bitwy pod Świecinem. Z tej okazji w sobotę o godzinie 13:00 na polach świecińskich odbędzie się spotkanie z historią.

W poprzednich edycjach tego wydarzenia organizowano rekonstrukcję bitwy, do której doszło w 1462 roku pomiędzy rycerzami polskimi a Krzyżakami. W tym roku jednak z powodu epidemii koronawirusa inscenizacja się nie odbędzie.

Zaplanowano jednak wiele innych atrakcji: pokazy średniowiecznych rzemiosł, strojów, uzbrojenia, artylerii, fechtunku, zwiedzanie obozu warownego.

Bitwa pod Świecinem uważana jest przez historyków za punkt zwrotny w działaniach wojny trzynastoletniej, ponieważ wkrótce po niej wojska polskie rozpoczęły ofensywę militarną, spychając Krzyżaków do obrony. Batalia wykazała zdolności polskiego dowódcy i pozbawiła Krzyżaków wojsk na lewym brzegu Wisły.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24