29.07.2020 17:30 0 raz

Miłośnicy literatury i autorzy spotkają się na brzegu Bałtyku

fot. materiały promocyjne organizatora/gdynia.pl

Na tę chwilę zapewne niecierpliwie czekali miłośnicy morza, słońca i literatury w jednym. Po raz kolejny na bulwarze Nadmorskim i w Muszli na placu Grunwaldzkim w Gdyni zagości Plener Literacki. Dla tych, którzy czytać kochają, to okazja do spotkania z interesującymi autorami oraz rozszerzenia swojej biblioteczki o nowe tytuły.

Plener Literacki w Gdyni odbędzie się już w najbliższy weekend. Wydarzenie rozpocznie się już w piątek 31 lipca i potrwa do niedzieli 2 sierpnia.

Jak co roku program wypełniony jest spotkaniami z ciekawymi autorami oraz osobistościami ze świata literatury. Specjalnie na tę okazję do Gdyni przyjadą m.in. Łukasz Orbitowski, który promować będzie swoją najnowszą książkę pt. „Kult”, profesorowie Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, którzy opowiedzą o meandrach języka miłości, Nina Majewska-Brown, autorka książek osadzonych w realiach obozu zagłady w Auschwitz, czy Tomasz Organek, popularny muzyk, który opowie o swoim debiucie prozatorskim „Teoria opanowywania trwogi” – zachęcają organizatorzy.

W programie znalazły się również dwa spotkania połączone z premierą książki. W piątek Iwona Partyka zaprezentuje niezwykłą, wypełnioną kaszubskim realizmem magicznym książkę „Teodor Hoppe idzie do nieba”, natomiast w sobotę Małgorzata Starosta przybliży nam swoją właśnie wychodzącą powieść „Wesela nie będzie!”.

Wśród zaproszonych gości znajdują się także: Jakub Ćwiek, Barbara Kosmowska, Ziemowit Szczerek, Marcin Kącki, Janusz Leon Wiśniewski, Maciej Siembieda, Jakub Szamałek, Adrianna Trzepiota, Stefan Szczepełek, Aleksandra Tyl, Iwona Kienzler, Małgorzata Starosta oraz Iwona Partyka – wyliczają pomysłodawcy literackiego weekendu nad morzem.

Plener Literacki rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00. Atrakcje i otwarcie stoisk zaplanowano do godziny 19:00. W sobotę i niedzielę, 1 i 2 sierpnia, z książką spotkamy się w godzinach 11:00 – 19:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24