25.06.2020 18:40 2 rp/TTM

Kameralna Reda wraca mimo pandemii. Nie zabraknie wieczornych, letnich spotkań z muzyką

Fot. Marek Trybański/TTM

Spacerowicze w redzkim parku miejskim będą od niedzieli (28 czerwca) mile zaskoczeni. Dobywające się z amfiteatru muzyczne dźwięki to kolejna, czwarta już edycja Kameralnej Redy organizowana przez Fabrykę Kultury.

Pandemia krzyżuje plany wielu organizatorom podczas wydarzeń letnich. Nie stało się tak w przypadku wieczornych spotkań z kulturą pod chmurką, które w tym roku, po raz pierwszy, organizowane będą co tydzień.

Zapraszamy wszystkich do miejskiego parku na spotkanie z muzyką klasyczną, pojawią się tam typowe muzyczne dźwięki z tego gatunku – zachęca Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie.

Fot. Marek Trybański/TTM

Sam pomysł darmowych koncertów na świeżym powietrzu przypadł też do gustu mieszkańcom, którzy w tym czasie mogą spacerować, bawić się z dziećmi albo wygodnie zasiąść na ławkach przed redzkim amfiteatrem.

Genialna inicjatywa, polecam, jeżeli tylko uda się to zorganizować – komentuje mieszkaniec Redy.

Fot. Marek Trybański/TTM

Organizacja wydarzenia jest możliwa na nieco zmienionych zasadach. Najważniejszą z nich jest zachowanie odpowiedniego odstępu i dezynfekcja rąk. Nie będą jednak konieczne maseczki, a… dobra pogoda. W przypadku złych warunków za oknami koncerty będą odwoływane. Jeżeli pogoda dopisze: w każdą niedzielę o godzinie 16:00 w redzkim parku prócz dźwięków przyrody pojawią się także muzyczne brzmienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24