04.06.2020 11:00 0 rp/mat. pras.

Centrum Nauki Experyment otwiera swoje drzwi dla zgłodniałych wiedzy

Źródło: Facebook

Przez prawie trzy miesiące Centrum Nauki w Gdyni działało online, realizując swoją misję w ramach akcji #zdalnyexperyment. Ten projekt spotkał się, jak zaznaczają w Experymencie, z bardzo dobrym odbiorem i z pewnością będzie kontynuowany. Teraz jednak przyszedł czas na rzeczywisty kontakt z gośćmi, na wystawy, pełne działania warsztaty dla małych i dużych naukowców, które ruszają w sobotę (6 czerwca).

Eliksiry, wybuchy i inne spektakularne eksperymenty będzie można od pierwszego czerwcowego weekendu zobaczyć już na własne oczy. Zachowanie bezpieczeństwa w Centrum Nauki Experyment w Gdyni zawsze było na pierwszym miejscu, jednak teraz, z powodu pandemii, do listy zasad, należy dopisać kilka ważnych pozycji.

W jednym momencie w centrum przebywać będzie mogło 350 osób, dzięki czemu komfort zwiedzania będzie dużo większy, a edukatorzy będą mogli w pełni zaopiekować się gośćmi.

W ostatnich tygodniach rzetelnie pracowaliśmy nad bezpieczeństwem, wymienialiśmy doświadczenia z innymi ośrodkami, konsultowaliśmy nasze procedury ze środowiskiem naukowym, a także poszukiwaliśmy technologicznych rozwiązań dla zniwelowania ryzyka zakażenia. Przez najbliższe tygodnie będziemy obserwować funkcjonalność naszych rozwiązań i usprawnień, a przede wszystkim dbać o komfort zwiedzania – podkreśla Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment.

Przed wejściem oraz na wystawach rozmieszczone są stacje dezynfekujące. Zwiększono częstotliwość mycia i dezynfekcji wystawy i sekcji sanitarnych, a przy powrocie Experymentu do pracy na pełnym obrotach pomagał samorząd Gdyni, starając się zadbać o wszystkie warunki bezpieczeństwa.

Wspieraliśmy centrum w przygotowaniu do ponownego otwarcia, by goście podczas wizyty mogli w pełni zaangażować się w poznawanie świata nauki. Wypracowane procedury pozwolą bezpiecznie korzystać z atrakcji Centrum. Cieszę się, że tak ważne miejsce na mapie Gdyni znów będzie dawało radość gdynianom i turystom z całej Polski – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Źródło: Facebook

Od soboty goście będą mogli zobaczyć między innymi 12-metrową rakietę, przeznaczoną do lotów suborbitalnych. W czerwcu pracownicy zapraszają od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00, w weekendy od 10:00 do 19:00. Natomiast od 1 lipca wystawy będą dostępne 7 dni w tygodniu. Centrum Nauki poleca zakup biletów online, na stronie centrum nauki. Elektroniczne bilety można okazać w formie wydruku lub w postaci kodu na ekranie telefonu.

Mat. pras. CN Experyment


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24