21.05.2020 15:10 0 mike/Wejherowo.pl

Mimo pandemii, wejherowianie nie zapominają o założycielu miasta

Fot. archiwum

Tym razem nie będzie koncertów gwiazd ani innych imprez o charakterze masowym w Wejherowie. Bieżąca odsłona Dni Jakuba Wejhera, upamiętniająca rocznicę urodzin założyciela miasta, będzie skupiona na historii – wspomnieniach wcześniejszych obchodów. Taki jest cel wystawy, która w najbliższy piątek (22 maja) pojawi się na wejherowskim rynku.

W minionych latach celebrowanie dni założyciela miasta było połączone z hucznym świętowaniem. Mieszkańcy mogli się bawić m.in. na koncertach Eweliny Lisowskiej, Margaret czy Blue Cafe. Tym razem będzie zdecydowanie skromniej, ze względu na obowiązujące ograniczenia epidemiczne. Warto jednak przypomnieć sobie, jak w ciągu ostatnich lat świętowano w Wejherowie i którzy artyści odwiedzili miasto z okazji Dni Jakuba. Już w piątek (22 maja) na placu Jakuba Wejhera zaprezentowana zostanie specjalna wystawa przypominająca te wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią prezentowanej od piątku, 22 maja, na placu Wejhera wystawy opowiadającej o urodzinach miasta – mówi Jolanta Rożyńska dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury. – Każdy, kto zdecyduje się z nią zaznajomić, zyska wiedzę na temat historii. Można ją też samodzielnie rozwijać w oparciu o osoby bliskie, które mogą wspominać minione czasy – dodaje.

W związku z 30. rocznicą powstania samorządów, wystawa będzie też nawiązywała do czasów formowania się lokalnej samorządności i towarzyszących temu wyzwań.

Uroczyste urodziny miasta to pretekst, by nieco więcej dowiedzieć się o swoim mieście. Liczymy, że wystawa dostarczy nie tylko wspomnień, ale i pozwoli wykreować nowe pomysły – zaznacza Jolanta Rożyńska.

W ramach miejskiego święta będzie można też wziąć udział w podchodach. Jak czytamy na stronie miasta, na słupach i gablotach pojawią się łamigłówki.

Pierwszy punkt informujący, gdzie udać się dalej znajdzie się na drzwiach filharmonii. Wspólne rozwiązywanie zagadek na świeżym powietrzu, połączone ze spacerem po Wejherowie, może okazać się znakomitą zabawą dla całej rodziny – zachęcają przedstawiciele wejherowskiego magistratu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24