19.05.2020 13:09 5 mike/Wejherowo.pl

Pokaż, jak wyglądało Wejherowo sprzed lat i wygraj nagrody

Źródło: Wejherowo.pl

Do najbliższego poniedziałku (25 maja) można nadsyłać prace konkursowe w ramach zabawy fotograficznej „Wejherowo 30 lat temu a dziś”. Do udziału w konkursie zachęcane są wszystkie osoby, nie tylko mieszkańcy Wejherowa, które mają w swoich zbiorach fotografie miasta z lat 90. XX wieku lub starsze. Uczestnicy mogą liczyć na nagrody-niespodzianki.

Magia dawnych zdjęć, często czarno-białych, przywodzi na myśl wspomnienia sprzed lat, ale pozwala też na krótką analizę porównawczą zmian, których byliśmy świadkami. Ludzka pamięć bywa zawodna, jednak utrwalony obraz przywołuje dawne wydarzenia i miejsca, które obecnie diametralnie się zmieniły. To także przyczynek do refleksji, jak bardzo zmieniło się nasz życie w ciągu minionych trzech dekad. Taka jest idea konkursu „Wejherowo 30 lat temu a dziś”, który – z okazji 30-lecia istnienia samorządu – organizuje Urząd Miejski w Wejherowie.

Źródło: Wejherowo.pl

Założenie zabawy fotograficznej jest bardzo proste – wystarczy odszukać zdjęcie dawnego Wejherowa, a następnie wykonać następne, współczesne, w tym samym miejscu.

Dane miejsce może dzisiaj wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego pragniemy zebrać chwile zatrzymane w kadrze i przypomnieć, jak Wejherowo wyglądało w przeszłości, a jednocześnie pokazać zmiany jakie zaszły w mieście na przestrzeni tych lat. Być może dzięki tej zabawie uda się stworzyć galerię fotograficzną w internecie, którą będzie można obejrzeć w każdej chwili, nie wychodząc z domu, lub w formie wydawnictwa – czytamy na stronie Wejherowo.pl.

Stare fotografie mogą być zeskanowane lub można wykonać cyfrowe zdjęcie odbitek. Prace należy przesyłać do 25 maja na adres [email protected]. Jeśli to możliwe, warto podać rok wykonania archiwalnego zdjęcia. Fotografie powinny być opatrzone imieniem i nazwiskiem, a na życzenie autora można będzie podać tylko pseudonim. Należy również dołączyć formalną zgodę na publikację prac.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24