19.05.2020 15:05 0 rp/ gdynia.pl

Jeszcze w maju rusza kino samochodowe w Gdyni

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Tę datę warto zapamiętać – 22 maja odbędzie się pierwszy seans filmowy w Gdyni, który będzie można obejrzeć z fotela własnego samochodu. Już w piątek na ekranach „Kształt wody” Guillermo del Toro oraz „Pewnego razu w… Hollywood” Quentina Tarantino.

Parking przy Gdynia Arena w piątek (22 maja) będzie wypełniony samochodami, ale ich właściciele nie muszą opuszczać swoich miejsc "za kółkiem". O godzinie 18:00 rozpocznie się pierwszy seans, na który czekało wielu mieszkańców Trójmiasta i okolic, nie tylko tych zakochanych w kinematografii. Gdynia jako jedna z pierwszych na Pomorzu i w Polsce umożliwi taką rozrywkę.

Kina samochodowe są bardzo popularne w Niemczech, Czechach oraz oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Czas, by i gdynianie oraz nasi goście mogli oglądać filmy z foteli swoich samochodów. Parking przy gdyńskiej Arenie jest idealnym miejscem na kino samochodowe. Przy zachowaniu wszystkich zaleceń sanitarnych, w sposób bezpieczny dla każdego, będzie można oglądać filmy na dużym ekranie. Na mocy umowy z wykonawcą zagwarantowaliśmy także niższe ceny biletów dla posiadaczy karty mieszkańca – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Fot. Gdynia.pl

Tej przyjemności będą mogli doświadczyć pasażerowie aż 200 samochodów, ponieważ tyle miejsc znajduje się na parkingu przy gdyńskiej Arenie. Dla każdego widza będą przygotowane słuchawki rozdawane przy wjeździe do kina, przez co wymagający kinomaniacy mogą być spokojni nie tylko o jakość obrazu wyświetlanego na dużym ekranie, ale także o dźwięk.

Bilety na pojedyncze seanse będą w cenie: 30 złotych z kartą mieszkańca i 45 złotych na pozostałe. Należy wziąć pod uwagę, że kwota dotyczy ceny za samochód osobowy. W aucie mogą przebywać maksymalnie dwie osoby dorosłe. W przypadku rodzin z dziećmi do czterech osób bilety są do nabycia na platformie kupbilecik.pl.

W najbliższy piątek o godzinie 18:00 wyświetlany będzie film pt. „Kształt wody”, który został uhonorowany aż czterema Oscarami, między innymi za najlepszy film oraz najlepszą muzykę. Tego samego dnia widzowie będą też mogli zobaczyć „Pewnego razu w Hollywood”, dzieło w gwiazdorskiej obsadzie z Leonardo DiCaprioBradem Pittem oraz Rafałem Zawieruchą w roli Romana Polańskiego. Początek seansu o godzinie 21:00.  

W sobotę (23 maja) o godz. 18:00 z foteli własnych samochodów będzie można zobaczyć polską komedię „Niezanajomi” z Mają OstaszewskąTomaszem Kotem oraz Kasią Smutniak. Trzy godziny później zapraszamy na projekcję najnowszego najnowszego filmu Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”.  

W niedzielę (24 maja) czas na rozrywkę familijną i przygodową. O godzinie 18:00 wyświetlony zostanie obraz „Kumple z dżungli”, a o godzinie 21:00 film pt. „Jumanji: przygoda w dżungli”.

W każdy kolejny dzień spodziewać się można innej tematyki filmowej. Pełen repertuar kina samochodowego w Gdyni będzie można znaleźć na stronie kupbilecik.pl, gdzie prowadzona jest sprzedaż biletów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24