17.05.2020 12:28 0 mike/Tydzień Węgorzewski.pl

Żołnierze-rockmani podziękowali bohaterom walczącym z wirusem

Źródło: Screen z Youtube.com

Sami mówią o sobie: „Trzy w jednym”, bo są żołnierzami, patriotami i, nieco z przymrużeniem oka, poetami. Mowa o wojskowych z 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, którzy tworzą zespół San Quentin. W swojej najnowszej piosence pt. „Zamaskowani Tytani” składają podziękowania wszystkim ludziom, którzy poświęcają się walce z pandemią koronawirusa w całej Polsce, również na Nordzie. Wśród miejscowości, o których wspominają śpiewający żołnierze, pojawia się też Puck.

W ostatnich dniach przestrzeń medialną opanował rap, a to za sprawą #Hot16Challenge2, w którym, przypomnijmy, wzięła udział również nasza redakcyjna koleżanka. Jednak artystyczny front walki z pandemią to również inne, mocniejsze brzmienia. Na tym froncie pojawili się prawdziwi żołnierze – z 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie. Mowa o zespole San Quentin, który pięć lat temu stworzyli zawodowi wojskowi.

Opieramy się na starych, dobrych zespołach punkrockowych, zresztą słychać to na naszych nagraniach, ale nie tylko. Idoli mamy mnóstwo, począwszy od zespołów, które grają szybkiego melodyjnego, energicznego punka, po zespoły, grające melodyjne riffy muzyki metalowej – wyjaśnia Michał Czelij, gitarzysta zespołu, w wywiadzie udzielonym gazecie Węgorzewski Tydzień.

Źródło: Screen z Youtube.com

W klimacie starego, dobrego rocka utrzymany jest również utwór pt. „Zamaskowani Tytani”. Kompozycja stanowi jednak przede wszystkim artystyczną formę podziękowania dla wszystkich osób, które, nie bacząc na strach i niebezpieczeństwo, niosą pomoc innym, w całej Polsce. Również na Nordzie:

Lęk i samotność, śmierć i zwątpienie.
Nad ich głowami serdeczne cienie,
Ludzi oddanych bez reszty sprawie,
W Warszawie, Łodzi, Pucku, Oławie.

Autorem słów do piosenki jest Robert Zapora. Zespół wystąpił w składzie: Mariusz Górski,wokalista; Michał Czelij, gitara; Adam Depta, gitara; Mariusz Predenkiewicz, gitara basowa, Wiktor Kalfas, perkusja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24