13.05.2020 18:02 0 rp/ gdynia.pl

Chętni na gdyńskie ‘Monopoly’ muszą uzbroić się w cierpliwość

Fot. Gdynia.pl

Wiosną tego roku Gdynia miała pokazać światu własną edycję kultowej gry planszowej. Ulica Świętojańska, klif w Orłowie oraz Centrum Nauki Experyment muszą jeszcze poczekać na swoją obecność w grze, twórcy przesuną datę oficjalnej premiery.

Gdynia, która w 2008 roku jako jedyne miasto w Polsce znalazła się na planszy Monopoly Świat, już niedługo miała dołączyć do miast takich jak Nowy Jork, Londyn czy Sydney, które posiadają własne edycje słynnej gry! Miała ukazać się jeszcze tej wiosny, ale ze względu na szczególną sytuację związaną z pandemią będziemy musieli jeszcze na nią zaczekać. 

Biorąc pod uwagę wyjątkowy czas, a przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie Nas wszystkich, premiera gry Monopoly Gdynia została przełożona* – czytamy na facebooku Monopoly Gdynia.

Fot. Gdynia.pl

To gratka nie tylko dla mieszkańców utożsamiających się z Gdynią, ale też na przykład dla turystów - oprócz emocji, jakie dostarcza gra Monopoly, otrzymają w atrakcyjnej formie informacje o miejscu, które odwiedzają. Taki oto sposobem w grze miała pojawić się  ulica Świętojańska czy klif w Orłowie oraz inne miejsca, które zna każdy gdynianin.  Z Orłowem związana będzie dodatkowo jedna z kart „Szansy”. W osobnym konkursie na jej treść wygrała propozycja „Niedaleko Klifu Orłowskiego, podczas rodzinnego budowania zamku z piasku znajdujesz bursztyn z inkluzją. Otrzymujesz za niego z banku 300 zł”. We wcześniej prezentowanych kartach przewija się też m.in. Hala Targowa.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty przesunięcia premiery, te informację mają pojawić się niebawem na facebookowej stronie Monopoly Gdynia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24