12.05.2020 08:40 0 mike

Aktorzy-seniorzy z Redy ruszą na podbój Teatru Szekspirowskiego

Fot. Marek Trybański/TTM

Grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Redy zakwalifikowała się do projektu „Teatralny Pasjans 2020”. Pod okiem profesjonalnego reżysera seniorzy przygotują spektakl „Żaby” Arystofanesa, który w listopadzie wystawią na scenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

W szóstej edycji Teatralnego Pasjansa uczestnicy, jak zawsze, zmierzą się z arcydziełami literatury światowej. W tym roku grupy zrealizują kilka tytułów, a słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Redy przygotują spektakl „Żaby” Arystofanesa.

To olbrzymia niespodzianka i przeżycie czegoś wspaniałego. Dostaniemy aktora-reżysera, który będzie z nami pracował. Próby mają trwać około czterech miesięcy. Ma to być wszystko zachowane w procedurach bezpieczeństwa. Reżyser będzie do nas przyjeżdżał, do Redy – wyjaśnia Anna Mostek, lider grupy teatralnej.

To na pewno całkiem nowe doświadczenie, możliwość szerszego się pokazania, a także promocja siebie samych, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i miasta. To również styczność z innymi ludźmi – dodaje Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Seniorzy mają już na koncie kilka ciekawych spektakli, które zachwyciły publiczność. Członkowie grupy teatralnej przyznają, że każdy z nich dołączył do niej z różnych powodów, jednak wszystkich łączy wspólny mianownik – pasja i chęć zebrania nowych doświadczeń.

Chciałbym dać ludziom trochę uśmiechu. Byliśmy w Domach Pomocy Społecznej, w różnych skupiskach osób starszych… Gdy zobaczyłem uśmiech na twarzy, wiedziałem, że spełniłem swoją rolę – zaznacza Waldemar Falkiewicz, członek grupy teatralnej.

Teraz przed seniorami wiele pracy, prób i spotkań. Słuchacze redzkiego UTW nie ukrywają, że już towarzyszą im ogromne emocje. Spektakl będzie wystawiony w połowie listopada na scenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24