11.05.2020 10:20 0 mike/Wejherowo.pl

Trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – tym razem wirtualny

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Piątkowy (8 maja) Dzień Bibliotekarza rozpoczął XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku wydarzenie będzie miało wymiar jedynie wirtualny, choć atrakcji nie powinno zabraknąć.

Spotkania autorskie, konkursy dla czytelników, warsztaty dla młodszych i starszych miłośników literatury – takie atrakcje przez ostatnich kilkanaście lat towarzyszyły Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, również w powiecie wejherowskim. Tym razem, z powodu obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, będzie inaczej. Tegoroczny tydzień bibliotek przebiega pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Wszystkie wydarzenia przeniosą się do internetu. W tej wirtualnej rzeczywistości będzie można skorzystać m.in. z różnego rodzaju konkursów, mobilnych gier bajkowych czy też obejrzeć teatrzyk kamishibai – czytamy na stronie Wejherowo.pl.

Warto też wspomnieć, że od poniedziałku (11 maja) ponownie będzie można odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach.

  • Biblioteka będzie czynna w godzinach 9:00–15:00 (w poniedziałki; przerwa w godz. 12:00–12:30) oraz 11:00–17:30 (od wtorku do piątku; przerwa w godz. 14:00–14:30).

  • Przy jednym stanowisku może przebywać tylko jeden czytelnik.

  • Można zamówić online ([email protected]) lub telefoniczne (533 487 449) książkę, którą chcemy wypożyczyć, a następnie umówić się na jej odbiór.

  • Do 24 maja przedłużono termin zwrotu wypożyczonych książek, jeśli przypadł on w czasie zamknięcia biblioteki.

  • Podobnie jak w innych placówkach, obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zasłanianie twarzy. Zaleca się używanie rękawiczek.

  • Wstrzymano wolny dostęp do bibliotecznych regałów – książki podaje pracownik biblioteki.

  • Nieczynne są czytelnie naukowa i czasopism. Nie można też skorzystać z ksero i internetu. Do odwołania wstrzymano wypożyczanie gier planszowych.

Bieżące informacje na temat działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, a także atrakcji związanych z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek, można znaleźć na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24