14.12.2019 09:42 5 Kwt/WCK

W odległej galaktyce. Zbliża się ForceCon 2019 w Wejherowie

Fot. archiwum

Wejherowo po raz czwarty będzie gościć przybyszy z odległej galaktyki, pochodzących z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. W mieście odbędzie się kolejny zlot fanów tej serii filmów, czyli Forcecon 2019. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego organizatorzy zachęcają wszystkich do przebierania się i wspólnej zabawy.

Wszystko zaczęło się od zdjęcia, które w 2015 roku obiegło cały świat. Pokryty śniegiem pomnik Jakuba Wejhera przypominał postać z sagi George’a Lucasa – Lorda Vadera. W lokalnych, krajowych i zagranicznych mediach zawrzało, a Wejherowo znacznie zyskało na popularności. W efekcie w grudniu 2016 roku zorganizowano pierwszy w historii miasta zlot fanów Star Wars. Tegoroczną imprezę, czyli Forcecon 2019, zaplanowano na najbliższą sobotę (21 grudnia).

Fot. Artur Hutnik/archiwum

Fundacja "Pro turris" we współpracy z Urzędem Miasta Wejherowo, Wejherowskim Centrum Kultury, oraz Biblioteką Miejską, już po raz czwarty organizuje FORCECON, czyli Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen w Wejherowie. Poprzednie trzy edycje (2016–2018) zdobyły uznanie wśród fanów i były sporym wydarzeniem medialnym. Obecnie jest to największy gwiezdnowojenny event w północnej Polsce, i jeden z największych w kraju – informuje Piotr Kalka, prezes zarządu fundacji "Pro turris".

W Zlocie każdorazowo bierze udział około tysiąc osób z całej Polski. Atrakcją w tym roku są dwa premierowe pokazy filmu "Gwiezdne Wojny – Skywalker. Odrodzenie".

O wysokiej randze FORCECON-u w świecie miłośników Gwiezdnych Wojen świadczy fakt, że zaproszenie na nasz tegoroczny Zlot w roli Gościa Honorowego przyjął pan Gerard Home, aktor grający w słynnym „Powrocie Jedi" – dodaje Piotr Kalka.

Zlot poprzedzi o godzinie 12:00 Mobilna Gra Miejska "Po Moc". Oficjalne rozpoczęcie zlotu odbędzie się o godzinie 14:00 pod pomnikiem Lorda Vadera. Kolejne atrakcje odbywać się będą w Filharmonii Kaszubskiej. W programie wydarzenia przewidziano także grupy rekonstrukcyjne, wystawę modeli, strefę gier, strefę malucha, strefę czytelni, kiermasz, wykłady, prelekcje, ciężarówkę Vader, konkursy, warsztaty "Figury Piotra Mintury" i animacje teatralno-plastyczne.

Fot. archiwum

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24