13 Sierpień 2022

Weekend na Rockowo w Pucku: WANDA I BANDA

Koncerty Stary Rynek , Puck Bilety: Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na koncert rockowej legendy polskiej sceny muzycznej Wanda & Banda, godz. 20.00. Support: 18.30 Seweryn z zespołem.

czytaj więcej

Soundrive Festival 2022

Kultura Teren Stoczni Gdańskiej , Gdańsk Bilety: Informacje na stronie organizatora

Przed nami 11. edycja Soundrive Festival w Gdańsku. Przez 5 dni na 4 scenach wystąpi 100 artystów tworzących muzykę alternatywną. Pojawią się takie zespoły jak Coals, Bluszcz, Niemoc czy Róża.

czytaj więcej

Festiwal Filmów Kostiumowych | Zamek Krokowa i Rybaczówka w Dębkach

Filmy Rybaczówka Dębki, Zamek Krokowa , Gmina Krokowa Bilety: Informacje na stronie organizatora.

Fundacja Sedlaka ma przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłe wydarzenie kulturalne! W przepięknych wnętrzach Zamku w Krokowej i przy Rybaczówce w Dębkach przez siedem dni zostaną zaprezentowane filmy, których wspólnym mianownikiem są Kaszuby i historia miejsca. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z ludźmi filmu, m.in. z aktorami, reżyserami, muzykami i kostiumografami oraz pokazy kostiumów epokowych.

czytaj więcej

Kossak, Beksiński i Młodzi Artyści w Sopocie

Kultura Grand Hotel , Sopot Bilety: Wstęp wolny

Już od 8 sierpnia wielbiciele sztuki przebywający nad morzem będą mogli podziwiać prace wielkich polskich artystów – na wystawach w sopockim Grand Hotelu wyeksponowane zostaną dzieła wybitnych mistrzów sztuki fantastycznej (m.in. Zdzisława Beksińskiego czy Tomasza Sętowskiego), malarskie dziedzictwo rodziny Kossaków, a także bardziej nam współczesne, wyselekcjonowane prace młodych twórców takich jak Bożena Sieczyńska czy Marcin Tomaszewski. Wystawy organizowane przez DESA Unicum zostaną zwieńczone aukcjami kolejno 11, 12 i 13 sierpnia w tej samej lokalizacji – w Sofitel Grand Sopot.

czytaj więcej