06 Sierpień 2022

Inscenizacja bitwy pod Świecinem

Kultura , Świecino Bilety: Wstęp wolny

Wszem i wobec ogłosić chcemy, że inscenizacja bitwy śmiertelnej pod Świecinem z 17 września 1462 roku przypadającej na okres wojny 13-letniej odbędzie się dnia 6 sierpnia roku pańskiego 2022 o godzinie15:00, goście mile widziani już od godziny 13:00.

czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na festyn ekologiczny w duchu less waste! W trakcie wydarzenia na Starym Rynku pojawią się stanowiska informacyjne, na których będzie można poszerzyć swoją wiedzę o selektywnej gospodarce odpadami, aspektami systemu gromadzenia i odbioru odpadów.

czytaj więcej

VI Letni Piknik Militarny Lisewo

Inne , Lisewo Bilety: Wstęp wolny

W weekend w Lisewie odbędzie się po raz szósty Letni Piknik Militarny Lisewo.

czytaj więcej

26. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

Kultura Teatr Szekspirowski , Gdańsk Bilety: Informacje na stronie organizatora.

Festiwal rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 6 sierpnia 2022 r.

czytaj więcej

Kossak, Beksiński i Młodzi Artyści w Sopocie

Kultura Grand Hotel , Sopot Bilety: Wstęp wolny

Już od 8 sierpnia wielbiciele sztuki przebywający nad morzem będą mogli podziwiać prace wielkich polskich artystów – na wystawach w sopockim Grand Hotelu wyeksponowane zostaną dzieła wybitnych mistrzów sztuki fantastycznej (m.in. Zdzisława Beksińskiego czy Tomasza Sętowskiego), malarskie dziedzictwo rodziny Kossaków, a także bardziej nam współczesne, wyselekcjonowane prace młodych twórców takich jak Bożena Sieczyńska czy Marcin Tomaszewski. Wystawy organizowane przez DESA Unicum zostaną zwieńczone aukcjami kolejno 11, 12 i 13 sierpnia w tej samej lokalizacji – w Sofitel Grand Sopot.

czytaj więcej