30 Lipiec 2022

Puchar Polski Strong Man Mechelinki

Sport Mechelinki, Mechelinki Bilety: wstęp wolny

W Mechelinkach odbędzie się Puchar Polski Strong Man 2022. Gościem specjalny wydarzenia będzie Robert Burneika, natomiast sędzią głównym - Krzysztof Radzikowski. Na zawodach rywalizować będą ze sobą najsilniejsi ludzie w Polsce.

czytaj więcej

18. Dzień Ryby w Helu

Inne Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego , Hel Bilety: Wstęp wolny

W sobotę 30 lipca po raz osiemnasty odbędzie się Dzień Ryby w Helu. Z tej okazji Stacja Morska im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Klub Gaja oraz partnerzy wydarzenia zapraszają na stoiska edukacyjne, do udziału w grze terenowej, happeningu i konkursach z nagrodami.

czytaj więcej

15 TT-Weekend Rumia

Motoryzacja MOSiR, Rumia Bilety: Wstęp wolny

Zapraszamy w ostatni weekend lipca do hali MOSiR Rumia na 15 TT-Weekend czyli pokaz makiet kolejowych w wielkości "TT" (skala 1:120) i nie tylko.

czytaj więcej

Kino plenerowe w Mechelinkach

Filmy , Mechelinki Bilety: Wstęp wolny

W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne kino plener w Mechelinkach. Tego dnia wyświetlimy film: ,,Margot jedzie na ślub". Start o godzinie 21:30.

czytaj więcej

Kasia Moś w Pucku

Koncerty Stary Rynek , Puck Bilety: Wstęp wolny

Kasia Moś wystąpi w Pucku. Przed artystką w roli supportu wystąpi Kinga Włodarkiewicz.

czytaj więcej

26. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

Kultura Teatr Szekspirowski , Gdańsk Bilety: Informacje na stronie organizatora.

Festiwal rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 6 sierpnia 2022 r.

czytaj więcej

Kossak, Beksiński i Młodzi Artyści w Sopocie

Kultura Grand Hotel , Sopot Bilety: Wstęp wolny

Już od 8 sierpnia wielbiciele sztuki przebywający nad morzem będą mogli podziwiać prace wielkich polskich artystów – na wystawach w sopockim Grand Hotelu wyeksponowane zostaną dzieła wybitnych mistrzów sztuki fantastycznej (m.in. Zdzisława Beksińskiego czy Tomasza Sętowskiego), malarskie dziedzictwo rodziny Kossaków, a także bardziej nam współczesne, wyselekcjonowane prace młodych twórców takich jak Bożena Sieczyńska czy Marcin Tomaszewski. Wystawy organizowane przez DESA Unicum zostaną zwieńczone aukcjami kolejno 11, 12 i 13 sierpnia w tej samej lokalizacji – w Sofitel Grand Sopot.

czytaj więcej