12 Styczeń 2019

Nordic Morsing

Sport Rewa, Rewa

Nordic Morsing już po raz dziewiąty na sportowo otworzy nowy rok. 12 stycznia w Rewie wszystkie morsy, które chodzą z kijami i biegają, wskoczą do lodowatego morza i pokażą jak należy spędzać czas w zimie i bawić się w nietuzinkowy sposób!

czytaj więcej

369 Obchody uzyskania praw miejskich przez miasto Wejherowo

Kultura , Wejherowo Bilety: Wstęp wolny

13 stycznia roku Pańskiego 1650 król Jan Kazimierz nadał Wejherowskiej Woli przywilej, na mocy którego osada została podniesiona do godności miasta. Zgodnie z przywilejem miasto otrzymało nazwę Wejheropolis, czyli Wejherowo oraz wszystkie prawa i przywileje miast pruskich. Wejheropolis nazywane też Nowym Miastem (z niem. Neustadt). było jedynym na Kaszubach miastem prywatnym. Otrzymało prawo chełmińskie, które było ostatnią lokacją tego typu na Pomorzu. Król ustalił również, że w herbie miasta będzie „biały krzyż rycerzy maltańskich na niebieskim polu, otoczony zielonym wieńcem wawrzynowym. W środku krzyża będzie czerwona róża”.

czytaj więcej

ULTRAKREW

Inne Zespół Szkół Ogólnokształcących, Hala MOSiR, Auchant Rumia, Rumia Bilety: Wstęp wolny

Weź udział w honorowej zbiórce krwi.

czytaj więcej

Ładunki elektryczne z Franklinem – eksperymenty dla dzieci w Porcie Rumia

Inne CH Auchan Port Rumia, Rumia Bilety: Wstęp wolny

Co zawdzięczamy Benjaminowi Franklinowi i jak wyglądałoby codzienne życie bez jego odkryć? Dzieci odwiedzające 12 stycznia Port Rumia Centrum Handlowe Auchan dowiedzą się wielu ciekawostek o elektryczności i obejrzą barwne pokazy wyjaśniające to zjawisko. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

czytaj więcej

ULTRAKREW

Inne ,

Akcja „Każdy ma swój krwiobieg” to charytatywne pokonanie całego polskiego wybrzeża, biegnąc lub idąc. Jej celem jest promocja honorowego oddawania krwi połączona z zbiórka funduszy na cele charytatywne.

czytaj więcej

Lodowisko w Wejherowie

Sport Szkoła Podstawowa nr 8, Wejherowo Bilety: 3 zł ulgowy, 7 zł normalny

Mieszkańcy Wejherowa i okolicznych miejscowości mogą korzystać z zadaszonego lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 8.

czytaj więcej

Sztuczki i rzezie

Kultura Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot

Więcej ich dzieli niż łączy: inne szkoły, tradycje, odniesienia, techniki, tematy. Łączy skłonność do zniekształcania obrazów rzeczywistości, zawieszania porządku symbolicznego i ładu społecznego, wciągania widzów do świata, w którym nie obowiązują żadne normy i zasady.

czytaj więcej

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA MIESZKAŃCÓW – MOSIR REDA

Sport MOSiR, Reda Bilety: Wstęp wolny

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA MIESZKAŃCÓW – MOSIR REDA Harmonogram na 2019r.

czytaj więcej