Każde dziecko jest artystą!

Inne, Gdynia

Data 27.09.2015 00:00-12.12.2015 00:00
Miejsce Gdyńska Szkoła Filmowa
Miejscowość Gdynia

Czy Wasze dzieci interesują się sztuką? Rysują na każdym skrawku papieru? A ściany ich pokoju to autorska galeria? Zapiszcie je na studia na Wydziale Artystycznym.

Wydział Artystyczny korzysta z doświadczeń najstarszego z uniwersytetów dziecięcych, który powstał w 2002 roku Tybindze. Wygłaszali tam wykłady prawdziwi profesorowie, którzy odpowiadali na liczne i wcale niełatwe pytania dzieci. Tak będzie również u nas, z tą różnicą, że my zaprosimy także artystów!

Obok wykładów przeprowadzanych - jak przystało na uczelnię artystyczną - w Gdyńskiej Szkole Filmowej, planujemy również program wyjątkowych wydarzeń towarzyszących. Prace dzieci, wykonane samodzielnie w domu, jak i w trakcie wydziałowych spotkań ze sztuką, zaprezentujemy w ramach zbiorowej wystawy na zakończenie semestru. Dzieła młodych artystów będą eksponowane w Muzeum Miasta Gdyni! Dzieci, za udział w zajęciach i dodatkowe aktywności, będą zdobywały pieczątki do indeksów. Otrzymają również imienne legitymacje. Ich okazanie umożliwi im bezpłatny wstęp do wybranych pomorskich instytucji kultury. Najaktywniejsi studenci otrzymają nagrody!

[IMG_R]2[/IMG_R]

Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat z Gdyni, Kosakowa, Pucka, Redy i Rumi, w szczególności utalentowane dzieci z rodzin wielodzietnych.

Udział w programie uczelni jest bezpłatny.

Jak zapisać małego studenta na Wydział Artystyczny:

  1. Odwiedź naszą stronę www.artystyczny.edu.pl

  2. Przeczytaj regulamin, pobierz i wypełnij kartę zgłoszeniową

  3. Stwórz własną wersję dowolnie wybranego dzieła sztuki i wyślij jego skan lub zdjęcie wraz z wypełnioną kartą na nasz adres: [email protected]

Program wykładów (miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe)

  • 27.09.2015 godz. 10:00 „Muzyka z krzesła” Tomasz Antonowicz
  • 17.10.2015 godz. 10:00 „Czy wiesz, jak powstało kino” prof. Krzysztof Kornacki
  • 14.11.2015 godz. 10:00 „Narodziny teatru” dr hab. Joanna Puzyna-Chojka
  • 12.12.2015 godz. 10:00 „Obrazy i słowa. O ilustracji w książkach dla dzieci” dr Jacek Friedrich

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu uczelni będzie „Rodzinne jam session” w Klubie Muzycznym UCHO w Gdyni (27.09.2015r. o 16:00). Zapraszamy muzycznie utalentowane rodziny z Pomorza do wspólnego muzykowania. Zgłoszenia można wysyłać na adres [email protected] (kilka zdań o zamiłowaniach muzycznych rodziny i krótki filmik, jak razem gracie).

Projekt Wydział Artystyczny realizowany przez stowarzyszenie „MAMY więcej” powstał przy wsparciu programu Gdynia Rodzinna – współorganizatora inicjatywy. Wydział Artystyczny otrzymał również dofinansowanie z Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Partnerzy projektu:

Gdynia Rodzinna, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Gdyńska Szkoła Filmowa, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Zjednoczenie.com, Trefl SA, Wydawnictwo Dwie Siostry, Klub Muzyczny UCHO.