25.08.2010 10:51 0

Gdynia w telewizji - od samego rana!

Z przyjemnością informujemy, że w najbliższy weekend (od wczesnego rana w piątek 27 sierpnia do późnego wieczora w niedzielę 29 sierpnia) Gdynia będzie obecna na ogólnopolskiej antenie TVP1.

Najpierw w porannym programie "Kawa czy herbata", który nadany zostanie z z plaży w Orłowie! Zapraszamy wszystkie ranne ptaki przed ekrany telewizorów, a także - w plener - tuż obok Tawerny Orłowskiej, rybackiej stanicy i molo w piątek od godz. 6.00 do 8.30. Audycja zapowiada się bardzo interesująco - rozmowy z zaproszonymi gośćmi przeplatane będą filmowymi felietonami z najciekawszych miejsc w Gdyni.

I tak na początek - powrót rybaków z połowu, potem felieton przedstawiający gdyńskie Akwarium; rozmowa z dr Zbigniewem Karnickim i dr inż. Joanną Szlinder-Riechter z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni o rybach zdrowych i niezdrowych, polskich i sprowadzanych, następnie - dwie pary wynalazców – ojców i synów: panów konstruujących przedziwne rowery i panów, którzy stworzyli karuzelę przeciwpowodziową, czyli maszynę do szybkiego napełniania worków piaskiem, także rewelacyjny gdyński fryzjer Mariusz Szymański, który zbudował „Błotniaka”.

Jak Gdynia, to i Marynarka Wojenna, a więc zajrzymy do wnętrza okrętu podwodnego i na inne jednostki. Będą nurkowie poszukujący wraków, będą też doświadczenia i eksperymenty...z udziałem dzieci. Małgorzata Sokołowska opowie o swojej prześmiesznej książce „Myć się czy wietrzyć”, a wraz z nią, prof. Waldemar Placek, dermatolog, udzieli praktycznych porad dotyczących pielęgnacji skóry. Nie zabraknie innych ekspertów z różnych dziedzin: ekonomista – Marcin Nowicki z Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową o gospodarce ludzkim językiem, a psycholog Jacek Golański wyjaśni, czym jest joga śmiechu. Ponieważ wakacje się kończą i zbliża się czas, kiedy ludzie myślą o przeróżnych kursach, doszkalaniu, a w tym o językach obcych, z którymi wielu dorosłych ma problem będzie rozmowa – z Ewą Zarembą, która od lat pomaga w tym mieszkańcom Trójmiasta.

Nie zabraknie gwiazd: Krzysztof Skiba nawiąże do „solidarnościowych” dziejów Trójmiasta w kontekście zbliżającej się rocznicy i artystycznego wydarzenia „Dzień z życia konspiry”; para projektantów i stylistów – Jola Słoma i Mirek Trymbulak, którzy w Gdyni mają swoją pracownię - opowie o tym, jak morze inspiruje do tworzenia nowych, rewelacyjnych kolekcji takich jak Cashebe czy Pomerańcha; Dariusz Michalczewski z rodziną i psycholog Maryla Pellowska (również mieszkanka i miłośniczka Orłowa) będą rozmawiać o tym, jak ważna jest pozytywna motywacja i… pochwały oraz o tym, dlaczego Gdynia jest wymarzonym miejscem do życia.

A w sobotę i niedzielę warto "zapolować" na wejścia na żywo i felietony filmowe z Gdyni, towarzyszące imprezie Wypasione Wakacje, odbywającej się na plaży Śródmieście. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia - w oddzielnym komunikacie.

A zatem - zapraszamy!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24