27.05.2024 12:00 0 ab

Poznaliśmy zwycięzców Turnieju Sokół Cup

153 mecze, 18 drużyn z całej Polski i ogromne emocje - tak można w największym skrócie opisać to co się działo w ostatni weekend maja 2024 r. na boiskach sportowych w Bożympolu Wielkim. Zwycięzcą V Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Sokół Cup 2024 ostatecznie został Jaguar Gdańsk, ale walka o tytuł mistrzowski trwała do ostatniej kolejki.

W weekend 25-26 maja na boiskach sportowych w Bożympolu Wielkim kibice mogli podziwiać grę uzdolnionych piłkarzy z rocznika 2013 z kilkunastu klubów z całej Polski. Podczas V Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Sokół Cup 2024 nie zabrakło zarówno tych mniej znanych drużyn na arenie ogólnopolskiej jak np. Akademia Piłkarska Reissa Piła, Gol Brodnica, czy U2 Bytów, ale też tych znanych m.in. Arka Gdynia, Akademia Lechii Gdańsk, czy Lech Poznań FA.

Z każdym rokiem rozgrywki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznym turnieju wystąpiły drużyny aż z ośmiu województw. Zmagania były dwudniowe, a zespoły rywalizowały w formie rozgrywek ligowych, a więc każdy z każdym. Nagrody otrzymały trzy najlepsze zespoły – mówił Przemysław Waszkinel, animator Orlika w miejscowości Bożepole Wielkie.

Zwycięzcą turnieju został Jaguar Gdańsk, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził ekipę WAPN Błękitni Wejherowo zaledwie o jeden punkt (Jaguar miał 46 pkt., a Błękitni - 45). Trzecie miejsce z 42 "oczkami" zajął Salos Rumia. Natomiast gospodarze uplasowali się na ostatnim miejscu (6 punktów).

Pełne wyniki Sokół Cup 2024 dostępne są pod tym linkiem.

Organizatorami turnieju byli Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim oraz Klub Sportowy Sokół Bożepole Wielkie.

Patronat medialny objęła Nadmorska Grupa Medialna: Twoja Telewizja Morska, Portal Nadmorski24.pl oraz Radio Norda FM.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.