19.04.2024 18:00 75 TS wybory

Druga tura. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt spotkał się z mieszkańcami i podsumował kampanię

źródło: N24

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, prezydent Wejherowa jeszcze przed ciszą wyborczą spotkał się w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego z mieszkańcami. W ten sposób podsumował kampanię wyborczą przed drugą turą.

W Wejherowie w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy ponownie udadzą się do lokali wyborczych. Stolica powiatu wejherowskiego jest jedną z 748 gmin i miast, w której odbędzie się druga tura. O urząd prezydenta miasta na kadencję 2024 - 2029 starają się Marcin Bulczak (KKW Koalicja Obywatelska) oraz Krzysztof Hildebrandt (KWW 'Wolę Wejherowo' Krzysztofa Hildebrandta). Ten drugi w piątek, przed ciszą wyborczą, spotkał się w wejherowskim parku z mieszkańcami i podsumował swoją kampanię. Jak podkreślił prezydent, który ubiega się o kolejną kadencję, była ona 'bardzo emocjonalna i merytoryczna'.

Moje kontakty, które miałem z mieszkańcami Wejherowa dały mi też możliwość skorygowania moich pomysłów na miasto. Wyczułem przede wszystkim, że to czego oczekują mieszkańcy, to remont dróg, które są dziurawe i gruntowe oraz bezkolizyjne układy łączące jedną i drugą część Wejherowa - podkreśla Hildebrandt. - Ale mieszkańcy zwrócili też uwagę na inne rzeczy. Nasze miasto ma bardzo dużo seniorów. Są potrzebne ławeczki i kosze na śmieci. Poza tym co jest też istotne, a z czego nie do końca zdawałem sobie sprawę, to nasi mieszkańcy mają bardzo dużo piesków. Na pewno są potrzebne wybiegi dla psów, więc będzie trzeba się tym zająć. Są też inne ważne kwestie jak oferta kulturalna, rekreacyjna, sportowa oraz modernizacja wielofunkcyjnych boisk. I to musimy bardzo wpiąć w wizję Wejherowa, którą tworzymy jako miejsce, w którym lepiej się żyje - zaznacza prezydent.

Przypomnijmy, że lokale wyborcze otwarte będą w niedzielę w godz. 7 - 21. W nocy z piątku na sobotę do zamknięcia lokali obowiązywać będzie cisza wyborcza.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...