19.09.2022 13:30 1 PM

Jubileusz wejherowskiego chóru i dyrygenta - śpiewają razem już 10 lat

Chór mieszany Laudate Dominum, który działa przy Parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie, obchodził swoje 10-lecie. Z kolei dyrygent chóru świętował 25-lecie swojej działalności artystycznej.

W niedzielę (18 września) w kościele NMP Królowej Polski w Wejherowie odbyła się uroczystość, podczas której chór mieszany Laudate Dominum otrzymał medal „za zasługi dla powiatu wejherowskiego”.

10 lat to piękny jubileusz, w tym czasie chór osiągnął wielki rozwój, ale także występował i rozsławiał dobre imię powiatu wejherowskiego i też uzyskiwał wiele nagród i wyróżnień – mówi Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

W niedziele wieczorem z okazji 10-lecia działalności zespołu oraz 25-lecia pracy artystycznej dyrygenta odbył się uroczysty koncert. Nie brakowało wzruszeń i wspomnień.

To jest naczynie połączone, nie ma dyrygenta bez chóru i chóru bez dyrygenta, musimy działać razem, jakoś przez te 10 lat się udawało. 11 osób jest od samego początku, chór liczy obecnie 30 osób – zaznacza dyrygent Wiesław Tyszer.

Chór obecnie prowadzi nabór. Przesłuchania odbędą się 28 września. Więcej informacji na temat chóru na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...