19.09.2022 11:14 5 PM/TTM

Od 10 lat artyści tworzą Spichlerz Sztuki

Fot. Marek Trybański/TTM

„Człowiek to jest energia i nasze spotkanie się z ludźmi tworzą dodatkową energię i nowe pomysły na pracę” – mówi Artur Wyszecki. Wielkoformatowe rzeźby, fotografie, malarstwo, instalacje – to już 10 lat Spichlerza Sztuki. Prace prezentowane są w podziemiach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz w plenerze - na trawniku przed pałacem.

Wernisaż kolejnej wystawy odbył się w minioną sobotę (17 września). Spichlerz Sztuki obchodzi swoje 10-lecie.

Przez 10 lat ponad 150 artystów odpowiada na nasze hasła, zadania i co roku tworzymy Spichlerz Sztuki wystawę interdyscyplinarną, nawet międzynarodową, bo zgłaszają się do nas również artyści z zagranicy. Naszym kołem napędowym są artyści, ale i odbiorcy – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Marta Papierowska, współtwórca Spichlerza Sztuki.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

10 lat temu spotykaliśmy się w starym, pięknym spichlerzu, ale strasznie zaniedbanym w którym nie było prądu, wody. Było to oddolne działanie niezależnych artystów, to była potrzeba serca. Spichlerz Sztuki to idea spotkania i to się sprawdza - zaznacza Artur Wyszecki, współtwórce Spichlerza Sztuki.

Obecnie wystawa odbywa się w wejherowskim muzeum i w parku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...