17.08.2022 10:00 0 AB/TTM

Muzyka filmowa wybrzmiała w Luzinie

Fot. TTM

„Most na rzece Qwai", „Sir Duke", „I need to be in love" - te i inne utwory wykonała Gminna Orkiestra Dęta z Luzina. W poniedziałek (15 sierpnia) w parku im. prof. Gerarda Labudy odbył się koncert „Luzino Centrum Koncertowym”.

„Luzino Centrum Koncertowym” to spotkanie odbywające się cyklicznie, co roku 15 sierpnia.

W 2020 roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy tę nazwę. Jeśli chodzi o cykl spotkań z muzyką, 15 sierpnia spotykamy się już od kilkunastu lat. Drugi raz z rzędu spotykamy się z Gminną Orkiestrą Dętą z Luzina, która w obecnym kształcie gra od końca marca 2021 roku, kiedy do współpracy zaprosiliśmy dyrygenta Marcina Grzywacza - mówi Rafał Płotka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

W parku wybrzmiały m.in. utwory „Most na rzece Qwai", „Sir Duke", „I need to be in love", „Brasilia Carnivall", „Roll Tide", „Headliner" i „Feeling good". W tym roku wszystkie aranżacje wykonała Gminna Orkiestra Dęta z Luzina

Cieszą nowe twarze, z tego względu, że nie jest to w tej chwili najpopularniejsza działalność wśród młodzieży. Staram się przyciągać różne osoby, przede wszystkim różnorodnością i prężnością orkiestry. Tworzymy rodzinną atmosferę w zespole - mówi Marcin Grzywacz, dyrygent orkiestry.

Do końca wakacji w Luzinie odbędą się inne atrakcje kulturalne, m.in. powiatowo-gminne dożynki, które zaplanowano na 28 sierpnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24