14.08.2022 12:19 19 WH/UM Wejherowo

Będzie pchli targ w Wejherowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM archiwum

Pod koniec sierpnia do Wejherowa zawita pchli targ. Stoiska będą rozstawione na obiekcie na Osiedlu Przyjaźni. Chętni mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w wydarzeniu.

Pchli targ zaplanowano na 28 sierpnia (niedziela) w godzinach 11:00-17:00 na obiekcie rekreacyjno-sportowym na Osiedlu Przyjaźni w Wejherowie.

Pomysłodawcą i inicjatorem kiermaszu jest radny miejski Leszek Szczypior, organizatorem w formie Festynu Edukacyjnego będzie Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Organizator nie pobiera żadnych opłat od sprzedających i kupujących - informuje wejherowski ratusz.

Podczas wydarzenia chętni będą mogli sprzedać stare, niepotrzebne już rzeczy np. ubrania, książki, płyty i inne. Dzięki temu przedmioty mogą zyskać drugie życie.

Zobacz także: ‘Tu jest wszystko’ - pchli targ w Redzie

Po pierwsze jest takie oczekiwanie mieszkańców, którzy się do mnie zwrócili z prośbą w powyższej sprawie. Po drugie zależy mi bardzo na integracji środowiska, w którym mieszkam. A po trzecie najważniejsza jest troska o środowisko. Dajemy przedmiotom drugie życie. W naszych piwnicach, na strychach czy w mieszkaniach zalegają różne przedmioty, których nie używamy, zostały zapomniane, a mogą się przydać komuś innemu, mogą być dla niego istną perełką. Możemy je odsprzedać po niskiej cenie, zakupić lub wymienić na coś innego. Ważne jest aby dbać o spuściznę po naszych przodkach. Taki Pchli Targ uczy tego, że nie powinno się niczego marnować, wyrzucać. Razem z WZNK zapraszamy wszystkich mieszkańców - mówi radny Leszek Szczypior, pomysłodawca wydarzenia.

Sprzedawca we własnym zakresie musi przygotować swoje stoisko, na którym będzie eksponował swoje rzeczy do sprzedaży i ma obowiązek zadbać o porządek w swoim obrębie w trakcie i po zakończeniu działalności. Należy pamiętać, że osoba niepełnoletnia może prowadzić własne stoisko jedynie pod nadzorem osoby dorosłej.

Fot. UM Wejherowo

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w Pchlim Targu przyjmuje Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Wejherowie drogą mailową na adres: [email protected] lub telefonicznie pod numerem: 668 686 490.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24