12.08.2022 14:00 48 AB

'Chcemy pokazać, jak dużo Unia nam dała przez 18 lat' - piknik rodzinny w Wejherowie

Facebook.com/Park Miejski Wejherowo

28 sierpnia w Parku Miejskim w Wejherowie odbędzie się Piknik Rodzinny „Kaszuby w Polsce, Polska w Unii, Unia w Polsce". Podczas spotkania goście będą opowiadać o tym, jakie korzyści płyną ze współpracy Unii Europejskiej z Polską, nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Wspólnie do Demokracji we współpracy z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem. Głównym celem spotkania jest pokazanie uczestnikom, jakie zyski Polska czerpie ze współpracy z Unią Europejską. Jak informują organizatorzy, nie zabraknie polityków ogólnopolskiego formatu.

Po Polsce przechodzi myśl, że Unia nie jest dobra, że może lepiej by było żyć bez Unii poza jej strukturami, bo Unia nie chce nam dać środków z KPO. Na pikniku chcemy po prostu pokazać, jak dużo Unia nam dała przez te 18 lat. Nie chodzi nam tylko o drogi, ale też o wiele innych spraw, też o gości, których zaprosiliśmy. Są to podmioty gospodarcze korzystające ze wsparcia ze środków unijnych. Jak się rozwijały i co osiągnęły i co reprezentują dzisiaj, a jak wyglądałoby to 18 lat temu - mówi Longin Skrzypiński, prezes fundacji Wspólnie do Demokracji, organizator pikniku.

mat.pras.

Podczas pikniku, organizatorzy chcą pokazać piękno Kaszub poprzez regionalną kuchnię. Wszyscy głodni będą mogli zjeść, a atrakcje czekają również na najmłodszych. Nie zabraknie muzyki, którą zapewni Timur i Jego Drużyna, zagrają też artyści z Krakowa czy Trójmiasta. O humor natomiast zadba kabaret kaszubski.

Ma być wesoło radośnie, z muzyką ze śmiechem. Mało polityki, dużo radości - dodaje Longin Skrzypiński.

Wejherowski ratusz udostępnił park dla organizatorów wydarzenia. Za organizację wydarzenia w dużym stopniu odpowiedzialna jest także radna Pucka Anna Wojtunik.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...