11.08.2022 14:30 0 AB/KPP Wejherowie

W ciągu doby zatrzymali siedmiu poszukiwanych

Fot. archiwum

Policjanci z wejherowskiej komendy i odległych jednostek zatrzymali siedem osób poszukiwanych. Sześciu z nich zatrzymano na podstawie sądowych nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego, a 33-letni gdynianin był poszukiwany listem gończym od 2019 roku.

Do policjantów z Wejherowa każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności - informuje mł.asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej komendy.

Wszystkich siedmiu poszukiwanych zatrzymano na terenie powiatu wejherowskiego. W czynnościach brali udział również dzielnicowi i kryminalni.

Mężczyźni byli poszukiwani, celem odbycia kary za popełnione czyny. Sześciu zostało zatrzymanych na podstawie sądowych nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego, a 33-letni mieszkaniec Gdyni poszukiwany był listem gończym od 2019 roku. Część z zatrzymanych mężczyzn trafiła już do aresztu śledczego - dodaje Karolina Pruchniak.

W czwartek (11 sierpnia) zgodnie z dyspozycją sądu kolejni poszukiwani zostaną przewiezieni do zakładu karnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24