09.08.2022 09:04 6 WH/WCK

Roztańczą Wejherowo w stylu retro

Fot. WCK

Przed nami potańcówka miejska Retro Wejherowo. W poniedziałek (15 sierpnia) rynek przeniesie się do lat dwudziestych i trzydziestych. Dla tańczących par zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Cuarteto Re! Tango.

Potańcówka miejska to jedna z flagowych imprez odbywających się na placu Jakuba Wejhera. Wydarzenie organizuje Wejherowskie Centrum Kultury.

Retro Wejherowo wystartuje w poniedziałek (15 sierpnia) od godziny 15:00.

Naszymi przewodnikami po stylowych kompozycjach ubiegłego wieku będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej! To zespół inspirujący się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, a także wykonami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka – informuje Filharmonia Kaszubska. - Muzycy kilkukrotnie występowali już podczas Potańcówki Miejskiej w Wejherowie, każdorazowo kradnąc serca publiczności i gwarantując fantastyczną zabawę!

Na scenie przegrywać do tańca będą także Cuarteto Re! Tango oraz Warszawiaki – Trupa Teatralna.

Potańcówka to nie jedyna okazja, która czeka na uczestników zabawy. Będą pokazy filmowe w Retro Kinie, animacje, wystawy i możliwość zwiedzania sali historycznej okresu międzywojnia w wejherowskim ratuszu.

Tradycyjnie już zachęcamy do zadbania o stroje inspirowane modą dawnych lat. Będą one bowiem motywem jednego z konkursów, które dla Was przygotowaliśmy – dodają organizatorzy.

Na rynku stanie Retro Miasteczko, gdzie chętni znajdą kramy dawnych rzemieślników, handlarzy i bukieciarek.

Ponadto do wtorku (9 sierpnia) organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji imprezy. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24